• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Murathan Mungan Anlamlı Sözleri

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Murathan Mungan Güzel Sözleri

Murathan Mungan Anlamlı Sözleri

Bazı sözler karanlıkta söylenir, diyorum uykularımın birinde. Bazı sözler hiçbir zaman, diyorum kendi sesime uyanırken. Bazı sözler karanlıkta söylenir, bazı sözler hiçbir zaman.

Aşkın bir yolu vardır,
Her yaşta başka türlü geçilen.
Aşkın bir yolu vardır,
Her yaşta biraz gecikilen.

"Kimse benim kadar sevmedi" diye bağırıyordu adam. Gözlerin geldi aklıma... gülümsedim, geçtim.

Ardından mırıldandığım şiir şimdi başkalarının dudaklarında göçebe.

Aşk kapıyı çaldığında hemen açma... Bazıları, çocuklar gibi zile basıp kaçıyor.

Aşklarım, arkadaşlarım, dostlarım dağılıp gitti herkes... İçimi sızlatacak kimse kalmadı içimde.

Azı karar olmadı hiç sevmelerim, hep çoğu zarar dedikleri kadar sevdim.

Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.

Alçalan insanların yükselen değerlerinden uzak duruyorum.

Anlatabilsem sende neler gördüğümü kimse inanmaz hayal derdi. Bilselerdi sende neler gördüğümü yıllarca hayal görmek isterlerdi.

Aptallığımız; birbirimizde sahip olmadığımız özellikleri aramamızdı.

Aramaktan vazgeç demiyorum, bulmaktan vazgeç.

Bazen insanlar hiç yaşamadıkları şeyleri diğerlerinden daha iyi gözlerler.

Bazen kötü bir yol, insanı iyi bir sona ulaştırabilir.

Bazen ona bişeyler yazarsın, yazar silersin. yazar silersin. O hiçbirini okumamış olur; ama sen hepsini söylemiş olursun.

Bazen sarhoşken, karanlığın içinde yüksek sesle söylüyorum adını. Ya da birinin kollarındayken, bazen pencereyi açıp, sokaktan geçiyormuşsun gibi ardından sesleniyorum. Hep başkaları bakıyor yukarıya. Ben gülümseyerek "gitti" diyorum, yakalayamadım gitti.

Bazı gecelerin sabahı yoktur, yalnızca karanlık olarak kalırlar.

Bazı kadınlar arasında kadın olmanın yetmediği büyük uzaklıklar vardır.

Bazı umutlar başka zamanlarındır.

Beden dediğin aşka vesile, insan ruhlara aşık olur, sevdikçe başkasını kendinde bulur.

Herkes Anlamlı Anlamlı Başını Sallıyor.

Duygulanmış Gibiler, Etkilenmiş Gibiler, Hüzünlenmiş Gibiler. Hep Gibiler. Hiç Kendileri Olamıyolar. Olurlarsa Kendilerinden Korkuyorlar.

Unutma Bir Büyük Yazarın Dediği Gibi, En Iyi Intikam Şekli, Kayıtsızlıktır.

Kırık Bir Kalbi Alçıya Alırsanız, Herkes Gelir Imzasını Atar.

Yokluğunda Her Sabah Bozuk Bir Günaydın Atıyorum Çocukluğumdan Kalma Eski Kumbarama.Geldiğinde Sana Güzel Bir Hoşgeldin Almayı Planlıyorum.

Dört Tane Gerçek Dost Edin, Tabutunu Taşısın Yeter…