• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Mü'min şüphesiz Yüce Allah'a inanan ve güvenen kimsedir..

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
solmaz1.jpg

Yüce Allah'a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü'min şüphesiz Yüce Allah'a inanan ve güvenen kimsedir..Mü'min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır..
Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz..Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O'nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır..
İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,"benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir" demek yanlıştır..
Bize düşen ,daima ümitle yaşamak,Allah'ın Rahmetine güvenmek ve kalbi uyanık tutmaktır..Kul Rabbini nasıl düşünür ve O'ndan ne beklerse,Allah kendisine öyle muamele eder...Allah kusurları ,günahları affetmez diye düşünen affolmaz..
Allah herkesi cezalandırır düşünen,sıkıntıdan kahrolur..O'nu c.c. çok merhametli bilip merhamet isteyen merhamet edilir..
Rabbim Kerim dir ,kusurları açmaz,diye düşünen ve inanan ,kusurları gizlenir...
O c.c. ,tevbeleri kabul eder deyip,tevbe edenin tevbesini kabul edilir..Allah çok cömerttir,Kendisine açılan eli boş çevirmez diye inanan ve yalvarankimseye,düşündüğünden fazlası verilir..
""De ki: Ey günah işlemede haddi aşan kullarım!!Allah'ın Rahmetinden ümit kesmeyin.Çünkü Allah bütün günahlar bağışlar.""(ZÜMER,53) Ayeti ,bütün günahkarlara tevbe için büyük bir cesaret ve müjde veriyor...
Allah Rasulü s.a.v.,bu Ayeti okunduğunda: "O c.c.,günahın çokluğuna aldırış etmez,dilediğini affeder"buyurmuştu..
Bazı insanlar " Allah'ın merhameti boldur,nasıl olsa beni affeder" diyerekgünah işlemekten geri kalmiyorlar..Bu boş bir bekleyiştir..Şeytanın aldatmasıdır..
Allah Rasulü s.a.v.,güzel işleri ileride yapayım diyenlerin pişman olacaklarıuyarısında bulunmuştur..
"Akılı kimse,nefsine hakim olup ölümden sonrası için amel edendir.Aciz ve ahmak kimse ise,nefsinin keyfine göre yaşayıp,Allah'tan güzel şeyler bekleyendir.(Hadis)
Rahmetine güvenerek Yüce Allah'a elini açıp bir şeyi isteyen kimse,duasında samimi,isteğinde azimli,sonucundan ümitli olmalıdır..
Gafil bir kalp ive isteksiz bir dille yapılan dualar,kulun boğazından yukarıya yükselmez..
selam ve dua ile