• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Muhabbet Kuşu

Denizhan.

Kurtar Hayallerini
Arkadaşlar aranızda muhabbet kuşu besleyen oldu mu daha önce? Yukarıda görmüş olduğunuz muhabbet kuşunu alalı 4 gün oldu fakat kuş biraz garip, geceleri hareketleniyo gündüz yada ışık yanıkken öylece duruyo, gece olduğunda bazen kafesin en üstüne tırmanıp 2-3 saat öylece duruyo, uçması için çıkartıyorum öylece dikilip bakıyo ne var ne yok diye ölmesinden endişe ediyorum bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Benim muhabbet kuşum var:)
Hiç öyle bişey olmadı. Ama yeni kuşlar etrafı yadırgadıkları için öyle davranabilirler
Çünkü ürkek oldukları için alışana kadar herşeyden korkarlar
Yemek yiyorsa ve ishali yoksa öleceğini sanmam:) Yavru kuşlar yemek yerini bazen bulamazlar. Eğer yemlikten yemiyorsa, kafesin dibine A4 kağıdı koy boyalı kağıt olmasın. Üzerine yem dök.
Hee ishalde stresten olur. Eğer varsa sen her ihtimale karşı İshal damlası al

Denizhan.

Kurtar Hayallerini
Benim muhabbet kuşum var:)
Hiç öyle bişey olmadı. Ama yeni kuşlar etrafı yadırgadıkları için öyle davranabilirler
Çünkü ürkek oldukları için alışana kadar herşeyden korkarlar
Yemek yiyorsa ve ishali yoksa öleceğini sanmam:) Yavru kuşlar yemek yerini bazen bulamazlar. Eğer yemlikten yemiyorsa, kafesin dibine A4 kağıdı koy boyalı kağıt olmasın. Üzerine yem dök.
Hee ishalde stresten olur. Eğer varsa sen her ihtimale karşı İshal damlası al

Maşşallah bir güzel yemek yiyor, su içiyor. :D O yönden hiç sıkıntı yok, hastada değil. Lakin şimdi mesela yaklaşık 2 saattir kafesin en üstünde asılı duruyor öyle duruyor ya hiçbişey yapmadan, ne bi ötme var ne bi hareket, niye yapar ki bunu :)

Papatya

V.I.P
V.I.P

Benimde kuşum var. 4 Ay oldu. Hala alışmış değil.
Ilımlı yaklaşmak gerek. Onu korkutacak şeyler yapma,
Mesela onun yanında bağırma,yüksek sese gelemez kuşlar.
Tepkilerini öterek verirler...
Onu 20 gün kadar çıkarma kafesten,böylece ortamına alışacaktır.
Eğer hala alışmıyorsa onun kafesine yem koyma bir gün.
Akşam dışarı bırak,eline yem al ve yanına git. Eline gelip yemi yiyecektir muhakkak.
Bu sana güvenmesini sağlar kardeşim.

Denizhan.

Kurtar Hayallerini

Benimde kuşum var. 4 Ay oldu. Hala alışmış değil.
Ilımlı yaklaşmak gerek. Onu korkutacak şeyler yapma,
Mesela onun yanında bağırma,yüksek sese gelemez kuşlar.
Tepkilerini öterek verirler...
Onu 20 gün kadar çıkarma kafesten,böylece ortamına alışacaktır.
Eğer hala alışmıyorsa onun kafesine yem koyma bir gün.
Akşam dışarı bırak,eline yem al ve yanına git. Eline gelip yemi yiyecektir muhakkak.
Bu sana güvenmesini sağlar kardeşim.

Çok teşekkür ederim ya bende hergün dışarı çıkartıyodum hatta düştü bi kaç kere konacak yer bulamayınca :) Elimden yem yiyor, benim aklım kuş neden kafesin tepesinde asılı durur ona ermedi, intihar mı edicek napçaksa :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Maşşallah bir güzel yemek yiyor, su içiyor. :D O yönden hiç sıkıntı yok, hastada değil. Lakin şimdi mesela yaklaşık 2 saattir kafesin en üstünde asılı duruyor öyle duruyor ya hiçbişey yapmadan, ne bi ötme var ne bi hareket, niye yapar ki bunu :)

O tedirginlikten olabilir
konuşmasın sen onla sürekli konuşmaya çalış muhabbet et:)
Kafes bi de yerde duruyor. Kafese masa falan ayarla sen. Bulunduğu yerin her yerini görebilsin.
Belkide kafes yerde olduğu için o yüzden kafesin tepesine çıkıyor olabilir

Denizhan.

Kurtar Hayallerini
O tedirginlikten olabilir
konuşmasın sen onla sürekli konuşmaya çalış muhabbet et:)
Kafes bi de yerde duruyor. Kafese masa falan ayarla sen. Bulunduğu yerin her yerini görebilsin.
Belkide kafes yerde olduğu için o yüzden kafesin tepesine çıkıyor olabilir

Evet olabilir :) Ev biraz serindi o yüzden kalörifer yanına almıştım :) Masanın üstüne koyayım bakalım birde napacak :)

Papatya

V.I.P
V.I.P
Çok teşekkür ederim ya bende hergün dışarı çıkartıyodum hatta düştü bi kaç kere konacak yer bulamayınca :) Elimden yem yiyor, benim aklım kuş neden kafesin tepesinde asılı durur ona ermedi, intihar mı edicek napçaksa :)

Bende yaptım o hatayı ve kuşum bana alışmadı.
Emin ol sadece zamana ihtiyacı var.
Ve Zeynonun dediği gibi kuş yerde durmamalı Denizhan.