• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

MSN Dolandırıcılarına Dikkat

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
İnternet üzerinde haberleşmede yaygın olarak kullanılan MSN Messenger programları internet korsanlarının yeni gözdesi oldu. MSN Messenger kullanıcılarının şifresini kıran korsanların, bu kişilerin listesindekilere mesajlar göndererek telefon kontörü veya para talebinde bulunarak milyonlarca YTL değerinde haksız kazanç sağladığı ortaya çıktı.

MSN Messenger ve MSN Hotmail’i kullanan bazı kişilerin mail adreslerinin şifrelerini çalarak internet üzerinde dolandırıclık yapan 70 hacker tespit edildi. Polis, aralarında İstanbul, Ankara Eskişehir, İzmir, Tekirdağ, Giresun, Adana, Konya, Balıkesir, Şanlıurfa, Bursa, Hatay ve Denizli’nin de yer aldığı 20 ilde operasyon başlattı. Dolandırıcılık yaptığı belirlenen 70 hacker’ın bilgisayarlarına el konuldu. Zanlılar hakkında “internet üzerinde dolandırıcılık yapmak” suçundan yasal işlem yapılacak.

BİR MAĞDUR ANLATIYOR

Ağabeyim zannettim

“MSN’de abimden bir mesaj aldım. Mesajı açtım. Abimin adı, fotoğrafı var. Her zaman yazıştığım ortam... ’Bana acil kontör lazım. Gönderebilir misin?’ dedi. Ne kadar diye sordum. ’500 kontör’ dedi. ’O kadar gönderemem ama 100 kontür gönderiyorum’ dedim. Meğer konuştuğum ağabeyim değilmiş. Ayrıca benim şifremi de öğrenip yakınlarımdan kontör istemişler.”

Vatan