• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

MSN ' den Yayılan Virüslere Son Deyin, Temizleyin

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
MSN'den yayılan virüslere son || Sizden habersiz gönderilen virüslü mesajları engellemek elinizde... Adım adım açıklıyorum
msnler_thumb400.jpg

MSN'den yayılan virüslere son || Sizden habersiz gönderilen virüslü mesajları engellemek elinizde... Adım adım açıklıyorum...!

Son günlerde MSN'deki arkadaşlarınızdan "http://membres.lycos.fr/newphoto/webcam-pics2007.zip my new cam pictures look !!" veya "http://membres.lycos.fr/newphoto/webcam-pics2007.zip me!!"
"Kanka Ben Bu siteye Üye Oldum Kontor Geldi" vb.
gibi mesajlar mı alıyorsunuz.
Sakın bu linklere tıklayıp belirtilen adresi açmayın. Çünkü MSN üzerinden yayılan bir virüs ile karşı karşıyasınız demektir.

Eğer siz de ya da bir arkadaşınız bu durumdaysa aşağıdaki adımlar bu illetten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Adım 1: Öncelikle isimli programı bilgisayarınıza indirin.

Adım 2: Şimdi Windows'u yeniden başlatma zamanı. Windows yeniden başlarken hemen F8 tuşuna basarak bilgisayarınızı "Güvenli Mod"da başlatın.

Adım 3: Eğer kullanıcı hesabınız yönetici haklara sahip değilse Administrator kullanıcısını seçerek devam edin
smitfraudfix_thumb800.jpg

Adım 4: SmitfraudFix.exe programını çalıştırın. Açılış ekranını herhangi bir tuşa basarak geçin. Şimdi sistemi taratma zamanı. 1 tuşuna basarak taramayı başlatın

Adım 5: Tarama raporu kapatın. Şimdi temizlik zamanı... 2 numaralı seçenek temizlik işlemini başlarıyor. Temizlik işlemi sırasında "Do you want to clean the registry? (y/n)" şeklnde bir soru alırsanız kayıt defterinin de temizlenmesi için "y" tuşuna basabilirsiniz.

Adım 6: Bu işlemden sonra 3. seçenek olan zararlı kodları silmeyi seçebilirsiniz.

Adım 7: "q" tuşu ile çıkış yapın ve bilgisayarınızı normal olarak çalıştırın.

Adım 8: Bilgisayarınızı normal olarak başladıktan sonra virüs tarama programınızla sisteminizi taramanızı öneriyorum.