Motorola'dan son dakika bombası

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dikkat çeken teknolojilerinden biri olan akıllı saatlere yeni bir seçenek geliyor. Google’ın önceki gün açıkladığı akıllı saatler için geliştirilmiş özel bir işletim sistemini tanıtmasından sonra Motorola, ‘Moto 360’ adındaki akıllı saat modelini tanıttı.

ibQkQs7.jpg

Android işletim sistemiyle çalışacak olan Motorola’nın akıllı saati, kare olarak tasarlanan modellerin aksine yuvarlak bir tasarıma sahip.

Analog bir saat olarak çalışan Motorola’nın akıllı saatin yanda bulunan düğmesine basılınca açılıyor. Cihazın kontrolü ise sesli komut sistemiyle de yapılabiliyor.

Yaz aylarında ABD’de satışa çıkması beklenen saatin, fiyatı ise henüz açıklanmadı. Öte yandan Google, Motorola’yı geçen yıllarda 12.5 milyar dolara satın almıştı. Ancak Google sürpriz bir hamleyle Çinli elektronik üreticisi Lenovo’ya 3 milyar dolara satmak için el sıkışmıştı.

Paylaşılan bilgilere göre Moto 360, Google ile geliştirilen bir ürün olduğu için Lenovo’nun insiyatifi dışında kaldı.

Kaynak: Hürriyet Teknoloji

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
görüntü değişebiliyodur dimi e akıllı sonuçta değişiyodur..:P
çokta güzel gelmedi yine de bana.. :)

smoove

Üye
Ben Motorola'nın varlığını devam ettirdiğinin farkında değildim, artık ismini hiç duymaz olmuştum umuyorum bu ürünle tekrar yıldızları parlar.Hiç unutmam ilk cep telefonum Motorola'ydı, cebime zor sığardı diye aklımda kalmış :) Akıllı saatler de belli bir süre popüler olur ama akıllı telefonlardan ne gibi bir farkı var onu anlayamadım, yani bir akıllı saat, akıllı telefonun yapamadığı neyi gerçekleştirebilir? Eğer bu sorunun cevabı liste halinde yazılabilecek kadar uzunsa bu ürün tutulur, yoksa sadece raflarda yerini alır.Çünkü akıllı telefonlar neredeyse herşeyi yapabildiği için alternatif ürün üretmek zorlaştı bence.