Mirsad ve Haislip'e 9'ar Maç ceza.

Çirkin Kral

Forum Tutkunu
Fenerbahçe ile Efes Pilsen takımları arasında geçen hafta sonunda oynanan Beko Basketbol Ligi maçında kavga eden Mirsad Türkcan ve Marcus Haislip'e, Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 9'ar maç müsabakalardan men ve 10'ar bin YTL para cezası verildi.
Kurul, bugün yaptığı toplantıda, 12 Kasım Pazar günü oynanan karşılaşmada Fenerbahçeli Mirsad ve Efes Pilsenli Haislip'in kavga etmeleri, taraftarların sahaya yabancı madde atmaları sonucu anons yapılmak durumunda kalınması ve Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun'un müsabaka hakemine yönelik eleştirileri nedeniyle gündemine gelen sevk dosyasını görüştü.
Raporlar ve müsabaka görüntülerinden, Mirsad ve Haislip'in önce itiştikleri, ardından yumruklaşarak kavga ettikleri, bu nedenle de diskalifiye edildiklerinin anlaşıldığı görüşüne varan kurul, Haislip ve Mirsad'a 9'ar maç müsabakalardan men, ayrıca 10'ar bin YTL para cezası verdi.
Disiplin kurulu, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun'a 2 bin YTL, taraftarların sahaya yabancı maddeler atması nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne 4 bin, Efes Pilsen Kulübü'ne de 2 bin YTL para cezası uyguladı.
Bu arada, 5 Kasım'da oynanan Beykoz-Oyak Renault maçı sonrası, karşılaşmanın hakemine yönelik uygunsuz söz ve davranışları nedeniyle, Beykoz Kulübü Başkanı Zeki Aksu'ya da 15 gün hak mahrumiyeti ve 2 bin YTL para cezası verildi.
 

TaHa

Aktif
kavgayı izledim.mirsad türkcan sağlam bir yumruk yedi.Hiç hoş olmayan şeyler.Profesyonel sporculara yakışmayan hareketler.
 
Top