Mirosoft bile bu sitenin peşine düştü

42 milyon aktif kullanıcısı var. Microsoft şimdi bu sitenin peşine düştü.

Microsoft, Facebook’un yüzde 5 hissesi karşılığı 300 ila 500 milyon dolar arasında bir meblağ ödemeye hazır olduğunu yazdı.

Bu durumda Facebook’un değerinin 10 milyar doları bulması mümkün. Wall Street Journal gazetesi, bilgisayar devi Microsoft şirketinin, siteye yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Facebook, 2004 yılında ABD'nin Harvard Üniversitesi’nde öğrenci olan 19 yaşındaki Mark Zuckerberg tarafından oluşturulan bir internet sitesiydi.

Facebook’un önceleri üyeliği Harvard öğrencileriyle sınırlıydı. Fakat kısa süre içinde önce Boston bölgesindeki diğer üniversitelere, sonra da ülke çapındaki okullara yayıldı.

11 Eylül 2006’dan itibaren, herhangi bir elektronik posta adresi olan herkesin kullanabildiği Facebook, dünyanın en çok kullanılan internet sitelerinden birine dönüştü.

Facebook ise haber hakkında yorum yapmaktan kaçındı

Halen 42 milyon aktif kullanıcısı olan Facebook, MySpace’den sonra dünyada sosyalleşme amaçlı olarak en çok kullanılan ikinci internet sitesi.

İngiltere’de ise bugün açıklanan rakamlara göre yaklaşık 6 buçuk milyon kullanıcıyla MySpace’i geride bırakarak, bu klasmanda ilk sıraya yükselmiş durumda.

rehber85

Özel Üye
Özel üye
cidden bir sürü kişiyi buldum bende.. saçma geliyordu başta ama, 14 sene önce en son görüştüğüm arkadaşımı da tesadüfen bulunca...

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Ben de çok duydum ama merak edip söyle bir girip çıktım sadece üye olmadım. Gerekli gereksiz herkesin beni bulmasını istemem :P Şaka bir tarafa hakikaten iyi iş başarmışlar. Tebrik ediyorum onları , ama ben olsam satardım microsofta ehehehe :D