Milli Güreşçi Abdulsamet Uğurlu Korkuttu

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Bakü'de düzenlenen Avrupa Oyunları'nda müsabakalar devam ederken, grekoromen güreşlerde 66 kiloda mücadele eden Abdulsamet Uğurlu büyük bir tehlike atlattı.
milli-guresci-abdulsamet-ugurlu-korkuttu-7415403_x_9561_300.jpg

Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'deki Haydar Aliyev Arena'da yapılan 1. Avrupa Oyunları'ndaki grekoromen güreşlerinin sabah seansında milli sporcu Abdulsamet Uğurlu, Sırp rakibi Aleksandar Maksimovic'e yenildiği maçta korkuttu.

DİLİ BOĞAZINA KAÇTI
66 kiloda mindere çıkan Abdulsamet Uğurlu ilk turda Portekizli Silva Passos'u yenerek çeyrek finale çıktı. Bu turda Sırp Aleksandar Maksimovic ile karşılaşan milli güreşçi maçın ilk devresinde boyunduruk pozisyonunda kolu ile birlikte boynu da rakibinin sert sarmasına maruz kalınca dili boğazına kaçtığından minderde hareketsiz kaldı.

MAÇI SIRP GÜREŞÇİ KAZANDI
Mücadelenin minder hakemi İtalyan Marco Masi, boğulma iddiasıyla müsabakayı durdurması gerekirken devam ettirince Abdulsamet Uğurlu tuş oldu ve İtalyan hakem Sırp güreşçi Aleksandar Maksimovic'i galip ilan etti.
BİLİNCİ KAPANDI
Milli sporcumuz bu sırada hareketsiz kaldı ve bir süreliğine bilinci kapandı. Sağlık heyeti yerden kalkamayan Abdulsamet Uğurlu'ya ilk müdahalesini gerçekleştirdi. Teknik ekip ise mücadelenin minder hakemi İtalyan Marco Masi'ye sert tepki gösterdi. Hakem de teknik ekibe sarı kart gösterdi.
TEKRAR YERE DÜŞTÜ

Milli güreşçi Abdulsamet Uğurlu ise ayağa kalktıktan kısa bir süre sonra tekrardan yere düştü. 27 yaşındaki sporcuya doktorlar bir kez daha müdahale etti. Birkaç dakika süren tedavinin ardından bilinci yerine gelen Abdulsamet daha sonra soyunma odasının yolunu tuttu.
milli-guresci-abdulsamet-ugurlu-korkuttu-7415403_3055_m.jpg

milli-guresci-abdulsamet-ugurlu-korkuttu-7415403_4096_m.jpg

milli-guresci-abdulsamet-ugurlu-korkuttu-7415403_8096_m.jpg
 
Top