• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Mıknatıs altını çeker mi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Mıknatıs altını çeker mi, sorusu merak konusudur. Mıknatıs altını çekmez, çünkü altın soy metaldir. Yeryüzünde az bulunan soy metaller aşınmaya dirençlidir. Mıknatıs; Manyetik alan üretebilme özelliği bulunan bir metaldir. Dolayısıyla altını çekmemektedir. Mıknatıs altını çeker mi ya da neden çekmez detaylar​

Mıknatıs etrafında manyetik alan oluşturarak demir, nikel ve kobalt gibi maddeleri çekmektedir. Kuzey ve güney kutbu olarak bilinen iki ucunda da mıknatıs etkisi bulunmaktadır.
Mıknatıs Altını Çeker mi?
Mıknatıs, demir, kobalt ve nikel gibi madenleri çekmektedir. Bakır- alüminyum gibi maddelere ve radyum, paladyum, altın, gümüş ve platini çekmemektedir. Pek çok alanda kullanılan değerli madenler gurubunda bulunan mıknatıslar, soy metal özelliğine karşı çekim gücünden yoksundur.
Mıknatıs Neden Çekmez?
Mıknatıs, asansör rayları, kapı zilleri ve hoparlör imalatı gibi önemli imalatlarda kullanılmaktadır. Mıknatıs, demir, nikel, kobalt ve çinkoyu çekmektedir. Bu metallerin ferromanyetik özelliklerinden dolayı mıknatıs çeker. Aşınmalara ve neme karşı dayanım gücüne sahip soy metalleri çekemez, eğer bir altını mıknatıs çekiyor ise “sahte altın” denebilecek ve sahtecilik haberi sayılabilecektir.

Mıknatıs altını çekmez, çünkü altın soy metaldir. Yeryüzünde az bulunan soy metaller aşınmaya dirençlidir. Mıknatıs; Manyetik alan üretebilme özelliği bulunan bir metaldir. Dolayısıyla altını çekmemektedir

~Esinti~

Yoğurda sütü bozuk dediler. Gitti ayran oldu
Özel üye
Altın dedin mi de ben :D şimdi bunu yazdıktan sonra içeriği okuyorum.. mıknatıs altını cekmiyormus beni cekemeyenlere diyecegim mıknatıs altını çekmez :M:

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bende cok denedim kesinlikle cekmiyor Eger ki altin suyuna bandirildi ise. Kulpun dan anlasiliyor Orden cekiyor. 😀😀