Kaynak ikonu

Microsoft Office Uyumluluk Paketi *

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Docx - Micosoft Word Formatı - Office 2007 - Docx - Micosoft Word Formatı - Office 2007

Word, Excel ve PowerPoint 2007 Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyumluluk Paketi

Microsoft Office 2007'de artık Word dosyaları *.doc değil, *.docx formatında oluyor. Kısaca artık arkadaşlarınızın size gönderdiği dosyların uzantısı .docx olursa şaşırmayın. (Bu akşam itibari ile başıma geldiği için söylüyorum :P )

Bu dosyaları açabilmek için Office 2007 paketini yüklemek zorunda değilsiniz. Bunun için Microsoft firması...

Açıklamanın devamı için tıklayınız...

Son düzenleme:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu konu epeyce eskimiş ama benim gibi hala office 2002 veya 2003 versiyonlarına alışmış olanlar için geçerliliğini koruyor. Bu convert işlemini yani .docx formatındaki dosyaları .doc veya başka formata çevirmek için sadece FileFormatConverters.exe vazgeçilmeziniz değil bu işlemi net üzerinden yapabilen bir site mecvcut. [ ] Pdf dokümanlarının çevrimi ile ilgili olarak forumda bir yerlerde bu siteden bahsetmiştim ancak şimdi bana tekrar lazım olduğu için konuyu da hortlatayım istedim :)

adlı siteye giriyoruz ve ilk bölümden (Step 1) bilgisayarımızdaki dosyamızı yükleyip hemen yanından (Step 3) çevrilecek onlarca format arasından istediğinimizi seçiyoruz.

Step 3 bölümüne e-posta adresimizi girip, Step 4 alanındaki Convert butonuna tıklıyoruz. Artık dosyamız istediğimiz formata çevrilmiş olarak e-posta adresimize indirme linki gönderiliyor.

Bu siteyi daha önce de kullanmıştım. Pdf dokümanlarını txt formatına çeviren birçok program var ancak çoğu Türkçe karakterlerde sorun yaratıyor. Bu site hatasız çevrim sağlayabiliyor.