Meryem yuvaya döndü!

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Milli voleybolcu Meryem Boz, 8 yıl forma giydiği İller Bankası ile yeniden anlaştı.
655415_detay.jpg

Geçen sezon Polonya Bayanlar Birinci Ligi takımlarından Trefl Sopot'ta forma giyen Boz, yaptığı açıklamada, sezonu 2. sırada bitirdiği takımı ile Polonya'da çok güzel tecrübeler edindiğini, ancak ailesinden daha fazla uzak kalamadığını söyledi.

Ailesini çok özlediğini kaydeden genç oyuncu, ''Polonya Ligi'nde zorlanmadım ama gurbette olmak beni zorladı. Antrenörümüz, burada (A) Milli Takım'da birlikte çalıştığımız Alessandro Chiappini idi. Onun çalışma sistemini çok iyi bildiğim için zorluk çekmedim. Zaten tüm takım arkadaşlarım çok yardımcı oldular. Her gün bir ihtiyacım olup olmadığını soruyorlardı'' diye konuştu.

''BONSERVİS BEDELİM YERLİ TAKIMLARA FAZLA GELDİ''

Boz, ''Milli voleybolcu Neriman Özsoy ile birlikte Trefl Sopot'a transfer olduklarında, o dönem (A) Milli Takım ile sözleşmesi yenilenmeyen Chiappini'nin milli takım antrenmanlarında kulis yaparak ikna ettiği yönündeki eleştiriler ile ilgili ise şunları söyledi:

''Polonya'ya gidişimin, yazıldığı gibi Chiappini ile bir ilgisi yok. O sezon bittikten sonra İller Bankası'ndaki antrenörlerimle oturup konuştuk ve onlar artık benim bir değişikliğe ihtiyacım olduğunu söylediler. (Kendine yeni şeyler katmak için yerli ya da yabancı bir takıma gitmelisin) dediler. Bu konuda hem fikir olduk. Bu sırada milli takım antrenmanları devam ediyordu. Bonservis bedelim yerli takımlara fazla geldi. Ben de yabancı takım aramak zorunda kaldım. Daha sonra milli takımda beni izleyen İtalyan bir menajer Alessandro'dan takım aradığımı duymuş, benimle konuşmak istedi. Trefl Sopot'un genç oyuncular aradığından bahsetti. Alessandro'nun oraya antrenör olabileceğinden de bahsetti. Bana (Alessandro bu takımla anlaşırsa olursa senin için daha iyi olur ama olmazsa da Trefl Sopot sana fayda sağlayacaktır) dedi. Şartlarda anlaştık ve transfer oldum.''

''YAZILANLARIN HİÇBİRİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR''

''O sırada Neriman'ın sözleşmesi ortada bile yoktu, en azından ben bilmiyordum, sonradan oldu'' diyen Boz, şöyle devam etti:

''Alessandro'nun milli takım antrenmanlarında bizimle kulis yaparak bizi yanında götürdüğü, milli takım oyuncularının aklını başka şeylerle meşgul ettiği şeklinde yazılanların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Ayrıca milli takımda antrenman da yapsak transfer dönemi tabii ki transfer de konuşacağız. Bizim işimiz bu. Bu işten para kazanıyoruz. kendimizi düşünmek zorundayız. Neriman ile benden önce herkes transferlerini yaptı, bunlar yazıldı, bir şey olmadı. Biz anlaşınca olay oldu. Kimse bize nasıl oldu diye sormadı. Kendilerine göre yazıp çizdiler.''

Trefl Sopot'un sözleşme yenilemek istediğini, ancak Türkiye'ye dönmek istediği için bunu kabul etmediğini anlatan Boz, İller Bankası'nın yanı sıra ligi ilk 3 sırada tamamlayan takımlardan da teklif aldığını söyledi.

''GENÇ VE OYNAMAYA AÇ BİR OYUNCUYUM''

Boz, ''Yurtdışında istediğim tecrübeyi elde ettim. Bence her oyuncunun bir sezon da olsa yurtdışında forma giymesi gerek. Bu sezon yerli takımlar bonservisimi sorun etmediler. Ama ben bu kulüplere gitseydim yedek oturacaktım çünkü yabancılar da dahil olmak üzere kadrolarını oluşturmuşlar. Ben genç ve oynamaya aç bir oyuncuyum. Bu yüzden paramı alıp oturmak yerine oynayabileceğim bir takımla anlaşmak istedim. İller Bankası aradığında çok mutlu oldum ve hiç tereddütsüz kabul ettim.''

Gelecek sezon yine Avrupa kupalarını hedeflediklerini anlatan genç oyuncu, 2 yabancı oyuncu sınırlaması nedeniyle yerli oyuncuların çok daha iyi bir sezon geçireceğini söyledi. Tecrübe eksikliği çeken oyuncuların bu eksikliği gidereceğini kaydeden Boz, kulüplerin bu uygulama nedeniyle Türk liginde değil ama Avrupa'da zorluk çekebileceğini dile getirdi.
 
Top