Melissa P. - Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi Kitap Özeti

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bir genç kız ve onun yürek burkan günlüğü..

İ
Melissa P. - Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi Kitap Özeti
talyada Susanna Tamaro'nun kitabı kadar satan bu kitap ailelerin çocuklarıyla konuşmadıkları, öğretmedikleri tek konudan bahsediyor: cinsellik!

Sevgi, aşk, tutku, kendine güven eksikliği, arkadaşlık, cinselliğin keşfi, duygusal gel gitler, arayışlar ve genelde kayboluşlar... Dürüst, açık, çekici, düşündürücü, insanın içine işleyen ve herşeyden öte cesur itiraflar...
Bütün bunların hepsi Melissa'nın ergenliğinin tanımları. Ve kitabı da günce tarzda olduğu için bunu size çok iyi sunuyor.

Okurken Melissa'yı hem çok seveceksiniz, hem ona acıyacaksınız hem de ondan nefret edeceksiniz. Örnek verecek olursak bir arkadaşının doğumgününde iç sızlatan aşağılanışıyla bekaretinden oluşu ve internetten babası yaşında bir seks partneri bulması.

Açıkçası kızımız kendi yaşadığını yazdığı için çok sürükleyici bir kitap, öyle ki birçok kişinin bir günde bitirdiği tek kitap olma özelliğini de taşır.

Toplarlayacak olursak Melissa cinselliği size yaşının insana verdiği şokun etkisiyle sunuyor.

Kitabın tüm kopuklukları ise aykırılığın, şiirselliğin,kışkırtıcılığın içinde kaybolup gidiyor.

Yazarın Biyografisi: Melissa P. (Panorella) Kimdir? Biyografisi
100 Fırça Darbesi Ekitap: PDF - P.Melissa - Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi

KarhaN

Aktif
Yıllar önce okuduğum bir kitap ve çok çeşitli fikirlere açık olduğum için okuduğum kitaplardan biri. Açık bir yaraya parmak basıyor.. Açık fakat "ayıp" kavramı ile sürekli kapatılmaya çalışılan bir yarayı anlatıyor. Eğitim her zaman ailede başlar. Kitabın okunma amacı kitaba olan bakış açısını değiştirecektir mutlaka fakat benim kendimce pay çıkardığım bir çok nokta var bu kitaptan. Elinize sağlık.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Rica ederim, açıkcası ben okumadım.
Madem okumadın niye paylaştın diyecek olursanız, indirilebilir dosyasını düzenlerken özetide bulunsun diye ekledim:)
Baya sattığına göre kitabın tuttuğu aşikar.

KarhaN

Aktif
Paylaştığımız her konu hakkında fikir sahibi olamayabiliriz bazen ama en azından başkalarını fikir sahibi yapabiliriz ve bu sebeple; paylaşmanız gayet güzel..yararlı :)
En azından burada hep beraber fikir telakkisinde bulunabiliyoruz sayenizde. Emek vermişsiniz bu bile yeterlidir.
Tekrar teşekkürler :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Haklısınız kitaplar hakkında fikir alışverişi yapmak, hem kitapların okunurluğunu arttırır hemde kültürümüzü daha da çok genişletir.