MEB'den Meslek Liselerine Özel Yeni İnternet Sitesi!

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerine yerleşmeyi düşünen öğrenciler eğitim ve bölümler hakkında daha fazla bilgiye sahip olsun diye meslek liselerine özel internet sitesi açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lise tercihi yapacak öğrencilerin meslek liselerinde verilen eğitim, bulunan bölümler ve diğer merak edilen konular hakkında bilgi alabilmesi için Alan Tercihleri adında meslek liselerine özel bir web sitesi açtı. Hem mahalli yerleştirme tercihi, hem de merkezi sınav puanıyla tercih yapacak öğrencilerin bilgi alabileceği site hakkında milli eğitim bakanlığının yayınlamış olduğu duyuru şu şekilde:
‘’Ortaokulu tamamlayarak lise tercihi yapmak üzeresiniz. Ülkemizin her alanda önemli atılımlar yaptığı günümüzde mesleki ve teknik eğitim almış nitelikli personel ihtiyacı da hızla artmaktadır. Karar verme sürecinizde sizlere yardımcı olmak, meslek liselerimizi tanıtarak merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirmek için yeni internet siteleri hazırladık.
Meslek liselerinde bulunan alanlar ve bu alanlarda verilen eğitimi rehber öğretmenlerimizden, alanda eğitim alan öğrencilerimizden ve alan öğretmenlerimizden dinleyerek öğrenmek için; internet adresimizi inceleyebilirsiniz.
Mahallinde yapılacak yerleştirme dışında merkezi sınav puanıyla öğrenci alan özel proje veya program uygulayan bir okulumuzu tercih etmek isterseniz, okullarımızın listesini, hangi illerde ve ilçelerde olduklarını, yatılılık imkânlarını ve kontenjanlarını; adresinden inceleyebilirsiniz.
Meslek liselerimiz ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda ayrıntılı bilgi almak için ise internet adresimizi inceleyebilirsiniz.
Yapacağınız tercih ve yerleştirme sonucunun size, ailenize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.’’