matematiksel ve mantıklı

wezyr

Üyecik
Iki rahibe varmış biri matematikçi biri mantıklı. Bunlar bir aksam karanlıkta kiliseye
dönerlerken matematikçi rahibe mantıklıya dönerek ;
-"Yaklaşık 20 dakikadır bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklaşıyor su anda aradaki mesafe 50 metre" der.
Bunun üzerine mantıklı rahibe bunun tek mantıklı açiklamasi olabilecegini ve adamın kendilerine tecavüz edecegini ve daha hızlı yürümeleri gerektigini belirtir.Rahibeler daha hızlı yürümeye baslarlar. 2 dakika sonra matematikçi rahibe:
"Adam da hizlandi ve aradaki mesafeyi kapatıyor, su anda 30 metre arkamizda... O zaman mantık olarak kosmamiz gerekir."
Rahibeler koşmaya baslar ve 3 dakika sonra matematikçi rahibe
"O da koşuyor ve arayi kapatıyor su anda mesafe 10 metre.O zaman mantık olarak bizi yakalayacak birimiz saga digerimiz sola saparak kiliseye ulasmaya çalisalim en az birimiz kurtulur.".
Ve matematikçi saga dogru koşmaya mantıklı sola dogru koşmaya baslar. Matematikçi 20 dakika sonra kiliseye ulasir ve telas içinde beklemeye baslar. Aradan 40 dakika geçtikten sonra mantıklı rahibe gelir.
Matematikçi sorar ;
-"Ne oldu ne yaptin ?"
-"Adam beni takip etti artik mesafe üç-bes adima kadar azalmisti, mantık olarak daha fazla kosmanin anlami yoktu...
-"Eeee..."
"Mantık olarak ben durdum adamda durdu."
-"Sonra..."
-"Mantık olarak ben etegimi kaldirdim oda pantolonunu indirdi."
-"Peki daha sonra...."
-"Daha sonra ne olacak etegini kaldirmis bir rahibe pantolonunu indirmis bir adamdan DAHA HIZLI KOSAR