• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Maria A Becket Kimdir?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Amerikalı ressam Maria A Becket 1839’da Portland’da doğmuştur. İlk sanat eğitimini erken yaşlarda, Demiryolu seyahatlerini içeren White Mountains adlı kitaba günlük hayat ve manzara resimleri yapan babasından almıştır. Aslında manzara ressamı olan ve her şeyden önce suluboya resimler yapan sanatçı Fransız Barbizon Okulundan etkilenmiştir.

Maria A Becket
1865’de New Hampshire’de Homer Dodge ile çalışmış olan sanatçı 1875’den 1878’e kadar Boston’da William Morris Hunt ile çalıştı. Fransa’ya kısa bir seyahat yapan sanatçı, Barbizon Okulu sanatçılarından Pont Aven’den etkilenmiş ve yaz mevsimini Charles Daubigny ile birlikte yaptığı resimlerle geçirmiştir.

1866’da Beckett ailesi, Büyük Portland yangınına maruz kaldı. Amerikan tarihinin en yıkıcı yangını olan bu felakette yaklaşık iki bin bina yok olmuş ve kentin on üç bin vatandaşının neredeyse on bini evsiz kalmıştır. Bu trajedinin ardından, annesi Maria ve kardeşi John Katolikliği kabul ettiler. Maria ve John, ikinci t’yi soyadlarından düşürdüler ve kendilerini Ortaçağ Katolik şehit St Thomas ve“ Becket”e hizalayarak“ a ”Becket’i kabul ettiler.

Becket zamanını St Augustine’de geçirirken, yoğun bir şekilde çalıştı. Yerel “The Tatler” gazetesine göre, sanatsal yeteneklerinin yanı sıra zekâsıyla da öne çıktı. Becket’in Ponce de Leon Hotel’deki mükemmel bir konuşmacı olarak parladığı hafta sonu hafta sonu gala resepsiyonlarında çalışmalarını sattı.

Daha sonra New York’ta yaşayan sanatçı National Akademi’de sergiler düzenlemiş. Bu dönemden sonra sanatçı farklı şehirlerde sergiler düzenlese de tekrar New York’a dönmüş ve bu şehirde de ölmüştür.

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
Evet Aybüke güzel konular açıyor emeklerine sağlık :)
Yalnız şunu belirtmeliyim sakın yanlış anlama ben kimsenin izinde değilim. İzinde olmak birinin yolundan gitmek demek.
Ama ben foruma yazmayı 2008'den beri yapıyorum :D O yüzden belirtmek istedim :)
Anlasildigi anlamda söylemek istemedim bunu kesinlikle inanabilirsin. ben burada yeni sayilirim. @AybüKe nin bir cok yazisi bana ilginc geldi, Bu yüzden benzer diye yazdim. Yani burada ikinizede tebrik göndermek istedim. zaten sadece ikiniz degil bir cok üye var Ari gibi calisyor ve paylasiyorlar. Sadece ikinizde ari desem kabul edermisin acaba :) Sadece Caliskanliklari kast ettim. Güya espiri yaptim. ;(

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Anlasildigi anlamda söylemek istemedim bunu kesinlikle inanabilirsin. ben burada yeni sayilirim. @AybüKe nin bir cok yazisi bana ilginc geldi, Bu yüzden benzer diye yazdim. Yani burada ikinizede tebrik göndermek istedim. zaten sadece ikiniz degil bir cok üye var Ari gibi calisyor ve paylasiyorlar. Sadece ikinizde ari desem kabul edermisin acaba :) Sadece Caliskanliklari kast ettim. Güya espiri yaptim. ;(
Yok önemli değil sadece ufak bi düzeltmeydi benimki. İzden gitme olayı değişik geldi sadece. Yoksa kızmadım için rahat olsun sıkma canını.
Hem şu da var ben eskisi gibi aktif değilim ki haliyle eskisi gibi çalışkanda değilim. Kimsenin hakkını yiyemem. Forumda gerçekten ciddi anlamda emeği olan insanlar var ve ellerine su dökemem artık. Çünkü artık forumda bi varım bi yokum ben :)