• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

mantık evliliğimi aşk eviliğimi

cemree

=)=)
V.I.P
Neden olduğunuda söylersek daha iyi olucak bence aşk sevgi karın doyurmaz diye bir laf vardır kimler ne düşünüyo bu konuda ? Bence doğru bir söz tabi bu para olsun gerisi boş demekte değil ama körü körünede aşkımız yeter bize biz yanyana olsakta yeter demekte bana biraz saçma geliyo.. Sizcee?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Evet aşk olmalı.. Ama her aşık olduğunlada olmuyor sanırım
Aşk olmalı, en başta ilk önemsediğim elbette aşk olur
Sonra kişinin bana uyup uymadığına bakarım.. Aile yapısı, kişisel özellikleri(tabiki iç güzellik bu)
Bunlar bi bütün içinde oldumu zaten o evlilik mükemmel olur.. Bence evlilik bunların bütünüdür..
Kuru kuru mantık evliliğide olmaz diye düşünüyorum.. Sadece mantıken olur diye düşündüğün o derece bağlı olduğun biriyle evlisin diyelim o durumdaki bi evliliğin en yakın dosttan bi farkı kalır mı.. Belki düşüncelerini paylaşırsın, belki seni hep haklıda bulabilir, hoşgörülü olabilir ama hep bi yan eksik olur duygu eksikliği olur.. Evlilikte, eşte özeldir ve kalpten bağlılığı gerektirir.. Bi bütün olmayı gerektirir, birbirini tamamlamayı gerektirir.. Kalbini onunla paylaşmayı gerektirir.. Bazen tatlı kavgaları gerektirir..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Mantık evliliğini içinde aşk olmayan bir evlilikmi pekii?

Bence biraz öyle.. Mantık evlilikleri aşık olarak yapılan evlilikler değil bence..
Günümüzde insanlar, karşısındakinin kalbine değilde diğer özelliklerine mantiki yönden yatkınlık duyduklarından evleniyorlar
Fakat sonu hüsranla sonuçlanıyor.. Aşık olduklarını sanıyorlar.. Oysa aşık olduklarından değil, yanlarına yakıştırıp sonra yüreğinin kendilerine uymadığını farkettiklerinden ayrılıyorlar.. Mutlu olamıyorlar, hepbirşey eksik kalıyor.. Fedakarlık gösteremiyorlar.. oysa gerçekten seven insan fedakarlık gösterir. En ufak bi olumsuz kıvılcımda yıkmaz tüm taşları..

cemree

=)=)
V.I.P
Bence insan seviyorsa gerçekten sabretmeli her kavgada her tartışmada ayrılık alınmamalı ağıza bu kadar basitleştirilmemeli aşk . Mantıksa evet olmalı ama aşkın önüne gecmemeli olmazsa olmaz mantık ama aşkta öyle

Kaldırım Lehçesi

Yeraltı Edebiyatı
Benim görüşüme göre, evlenmeden önce her zaman mantık işler.
Daha sonra olayların karşısında değişen cift ayrılır ve mantığını kulanmadan aşık olup evlendiğini söyler.

Buna kesinlikle, katılmıyorum!

İnsan ilk görüşte evet sevebilir, hoşlanabilir (ki ben aşka inanan biri değilimdir.)

Ancak zaman ile birbirlerine olan saygısı ve duruşları da değişmeye başlıyor.
Bunun nedenini ben, monotonlaşmaya ve "daha iyi" kişiler ile tanışmalarına bağlıyorum.

Sıkılmalar, kavgalar ve anlaşmazlıklar, vazgeçilmek için ön bir tavır sergiletiyor; bunun sonucunda da ayrılıklar birbiri ardından geliyor.

Bu nedenlerden dolayı bence;

Mantık ile başlayan sevgi ile oluşan her birliktelik "Aşk Mantığı Evliliği"ni doğurur.

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Mantık evliliği bana pek mantıklı gelmiyor :P
Sadece aşk için evlenilmez evet ama aşık olmadığın kişiyle de evlenilmez ki.. Yani en azından belli bir çekim olması lazım, ona baktıkça bakasın gelmeli, o yokken özlemelisin; yoksa hayatın boyunca nasıl kalacaksın o insanın yanında? Hem aşk yoksa bence bir süre sonra insanlar tahammülsüzleşir. Başta sempatik gelen bazı davranışları çok sık göreceğinizden, bir süre sonra batmaya başlar. Böyle bir yola girmeden önce iyi düşünmek lazım.

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Bende mantik evliliginden yanayim ama annem illa asik ol kizim oyle kuru kuru evlilik olmaz en azindan bi kalbin titresin falan diye nasihat ediyor :P ama ben yine de mantik evliligi yapacagim hissediyorum cunku belli seyler vardir ve bunlar aski oldurebilir ve o zaman da o evlilikten beklentileriniz curumeye baslar ve sonucta evlilik kurumu yok olabilir.. mantik mantik mantik... : )