• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Makrosuz - Rakamı Yazıya Çevirme

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Şimdi öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. inceledim excelli gayet güzel epey dolaylı olmuş haliyle bana bunun rakamları ingilizce olarak yazanı lazım ben yazdığını yerdeki türkçe yazıları ingilizceye çevirdim o kısımlar sorunsuz çalışıyor ama bi noktada takılıyorum. Bizde rakamlar 0-9 arası onlarda ise 0-19 arası sonra ondalık dilime geçiyorlar. Mesela 11 yazdığımızda Eleven yazması gereken program haliyle "Ten one" yazıyor biz şimdi bu excele eksik kalan rakamları nasıl tanımlayabiliriz. O rakamları formüle nasıl ekleyebiliriz açıklarsanız ya da bu konuda yardımcı olursanız Sevinirim.

sankara

Üyecik
Merhaba öncelikle paylaşım için teşekkür ederim şimdi arkadaşlar benim bi sorum olacak. Bu excel de hazırlanan çalışma sayfası bana ingilizce sonuç verecek şekilde lazım.

Orda yazılan Türkçe rakam karşılıklarını ingilizce olarak değiştirdiğimde yarım sonuca ulaşıyorum. Şimdi bizde rakamlar 0-9 arası onlarda ise 0-19 arası..

Programa 11 yazdığımızda ten one şeklinde sonuç veriyor. Yani 10-11-12-13 gibi rakamları ben eklemeyi başaramadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? 11 yazdığında normalde Eleven sonucunu vermesi gerekiyor. Önemli bir konu şimdiden teşekkür ederim.

Özellikle bunun gibi formülle çalışan bir sayfa lazım makrosuz çözüm önerisi olan var mı?

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
konu tüm forumların bilinmezi olmuş cevap hiç biryerde yok. ilk bulana yemek ısmarlanmalı:)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Küçük bir dosya zaten. Makro olmadan tek bir formülle rakamı yazıya çevirme olayı yok. O yüzden mantığı kavramak için dosyayı indirip detaylı şekilde incelemeniz gerekir.