• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Maaş Alan Eşe Nafaka Düşer mi?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Geçenlerde yargıtay böyle bir karara imza attı . Öğretmen olan eşe nafakayı hak görmedi peki sizce eş maaş alsa bile yoksulluk nafakası almalı mı? Sizler bu konu da neler düşünüyorsunuz?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Türkiye'deki nafaka sisteminin acilen değişmesi lazım. Bir tarafı ömür boyu nafaka ödemeye mecbur bırakan adalet adalet değil.
Eşler çalışıyorsa ayrıca nafaka ödemeye gerek yok.

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Nafaka olayı bence başlı başına bir fiyasko. Bir de bizim kadınlarımız sorsan hepsi feminist. Hepsi eşitlikçi. Ama hepsi yine nafakasını istiyor. Ne bileyim çok saçma geliyor bana. Beraber ortak bir kararla evleniyoruz. Olası bir ayrılık durumunda bir tarafın bildiğin cezaya çarptırılması mantıksız geliyor bana.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Çalışmayan çocuğu olan eşe çocuk masrafları ödenmeli diye düşünüyorum ek bir geliri yoksa yaşamlarını sürdürmeleri gerek ama çalıştığı halde nafaka alanları anlamıyorum bunu resmen meslek haline getirenler var bir gece evli kalıp eşim şiddet uyguladı iftirasını atıp boşanıp çatır çatır nafakasını alanı duydum evlenirken bile iki kez değil binlerce kez düşünülmeli

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
burda esinden nafaka alabilmesi icin en az 3 sene evli kalmasi lazim
ayrica nafaka alabilmesi icinde cocuk olmasi lazim
calismadiginda sosyal yardim aliyorsa
devlet devamli baski uyguluyor is yeri basvurusu yapmasi icin
yapmazsa ayligindan kesiyor
nafaka aslinda sadece cocuklar icin cocuk yoksa nafakaya gerekte yok herkesin eli var ayagi var gider calisir
ben sahsen nafakaya cocuk yoksa karsiyim cocuk varsada ikiside cocuga ortak bir miktar ödeme zorunda
her sey ortak ya
ayrilirken
evi paylas emekliligi paylas neyin varsa hepsini paylas sonrada nafaka al yan gel yat oh bende bayan olmak istiyom :-))
Allah kimseye muhtac etmesin büyük konusmak istemiyorum
Allah zihin acikligi versin

Araf

İstemeden Kirleniyor İnsan.
Özel üye
Boşandıktan sonra kadın geçimini refah içinde sürdürebiliyorsa nafaka gereksiz ama iştirak nafakası olması gerek, çocukların velayeti kimde olursa olsun sorumluluk bölünmeli.

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Çocuklara bakmak anne ve babanın görevi elbet çocukların ihtiyacı karşılanmalı. Konuşarak orta yol bulunarak halledilmeyecek sorun yok yeterki bencil inat olunmasın. Heleki çocuk sahibi olanlar boşanmayı en son çözüm olarak düşünmeli, başta kolaya kaçmamalı.