• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Maalesef bir çocuk sulama havuzunda boğuldu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bugün arkadaşlarla pikniğe gittiğimiz ormanlık alanda bir kadın gelip çocuğunu kaybolduğunu söyledi. Pek umursamadık ama 15 dakika sonra ağlamaklı bir ses tonuyla gelince biz de aramalara katıldık. Kadın ısrarla yangın söndürme havuzunda olabileceğini söyledi. 112 ye itfaiyeye ve jandarmaya haber verildi. Dalgıç 7 m derinliğindeki küçük havuza girdi ama bir şey bulamadı. Daha sonra itfaiye suyun tahliyesine başladı, her nedense bir türlü büyük vidanjör türü birşey göndermediler ve yaklaşık 5 saatte ancak boşaltılabildi. Arama köpeği de zaten gelir gelmez havuza koşmuştu. Doğrusu manzara tam anlamıyla yürek parçalayıcıydı. Bir ailenin 2 yaşındaki tek erkek çocuğu havuzun dibinden çıktı. Dayanılacak bir acı değildi anne baba için.

Allah hiç bir aileye böyle acı yaşatmasın, anne babanın feryadı kulaklarımdan gitmiyor.

Şu görüntüye bakamamıştım ben haberi yayınlanmış nette arkadaşlar...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Son fotoyu ben çekmedim, dalgıç çocuğu gördükten sonra jandarmalar arama kurtarma çalışması yapalım diye özellikle havuz başındaki insanları çekti.

Düş

Özel Üye
Özel üye
ihmal ihmal ihmaaal.
güvenlik önlemi denen birşey yok. Piknik alanlarında güvenlik önemleri yok.
Herşeyi geçtim 2 yaşında bir çocuğu nasıl tek bırakmış? Nasıl bir ihmalkarlık bu yahu.
Çoban yatmazsa sürüye kurt girmezmiş.
Allah sabır versin ailesine,yakınlarına. İç sızlatan bir durum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ya aslında piknik alanı değil. Bizim ana arı kolonisinin olduğu yer ama biz kalabalık bir grup gitmiştik. Tabii bilen 15 - 20 aile vardı. Aksilik, ihmal... Çocuğu havuz başına götürüp taş attırmış biraz daha büyükler. Yerini öğrenince gözden bir an kaybolup havuza gitmiş işte. Her yeri aradık yok. 5 saat sonra havuzdan çıktı. Havuzda görünen bir yerde değil. Helikopterlerin yangın esnasında su alınması için yapılmış 60 tonluk derin bir havuz. Boyutu küçük ama derinliğin 7 m falan. İtfaiye de dandik bir sistem getirdi 5 saate yakın sürdü tahliye.

Düş

Özel Üye
Özel üye
Anlık bir ihmal nelere yol açıyormuş.
7m derinliğinde bir havuz ve içinde 2 yaşında bir çocuk.Diyecek bir şey bulamıyorum.

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Allah ailesine sabır versin. Yakın zaman da ikinci aynı hazin son. Artık duymak istemediğimiz olaylar bunlar :(

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bir çocuğun daha ihmal yüzünden kaybetmişiz. Ufacık bir yürek suyun içinde çaresiz çırpınışlar..... Söyleyecek söz bulamıyorum. Ne üzücü, elim bir olay ailesine rabbim sabır versin inşallah......