• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

lütfen Excel onay kutusu yardım.

aloneman35

Üyecik
arkadaşlar ekte bır adet dosyam var burda BIR ONAY KUTUSU YAPMAK istiyorum ve onay kutusunu tıklayınca aynı olan degerler kırmızıya boyansın bununla ılgılı destegınıze ve yardımınıza ıhtıyacım var lütfen yardım edın tşkler.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Ben oraya baktim ama orda sadece yuklemek programi dosya var ama bilmedigim icin dosyanin icerigini yuklemedim acikcasi
o programi sizmi yaptiniz ?

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Arkadaşım ben anladım indirdim dosyayı exel dosyayı vergi ile alakalı bir dosya hazırlamışsın bu dosyada halledemediğin bişe var ve senin için çok acil.ben anlamam anlayanlar vardır diye açıklamalı yazdım.umarım çözüm bulunur.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hazırladığınız excel dokümanında onay kutusuna bağlı olarak sütun renklendirme olayını hallettim. Makro kullanılarakta yapılabilir ancak tabloya herhangi bir ek yapmadan şöyle bir yöntemle sorun çözüldü. Alttaki linkten indirebilirsiniz.

Onay kutusuna referans bir hücre gösterdim (C8) ve bu referans hücrenin DOĞRU/YANLIŞ değerine göre, Koşullu Biçimlendirme menüsünün formül yazma bölümünden ilgili formülü yazarak seçili hücreleri referans hücreye göre renklendirdim. İlgili çalışmanızı indirince daha iyi anlayabilirsiniz.

Kısaca C8 hücresine göre sütunun yenilenmesi için yazılan formül =$C$8=DOĞRU.
C8 hücresi ise Onay Kutusuna bağlı çalışıyor. Biçimlendirme bölümünden de gösterilecek rengi belirliyoruz.

Onay kutusu seçildiğinde ilgili sütun renklenecek, temizlendiğinde ise tekrar normale dönecektir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Rapid yeni yapılandırma ile dosyaları sildi. Zaten kişisel bir konu idi ve arkadaşın sorunun çözmüştük.