Fenerbahçe Lugano ayrılacağını açıkladı

jeriko

Özel Üye
Özel üye

Fenerbahçe’de sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Lugano, Brezilya basınına çarpıcı açıklamalar yaptı.

Globoesporte Gazetesi’ne konuşan Uruguaylı yıldız, Galatasaray derbisinde çıkan olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu, ancak kendisine yargısız infaz yapıldığını kaydetti, “Sanırım Fenerbahçe’den ayrılma zamanı geldi” dedi.

Profesyonel Disiplin Kurulu’ndan ağır bir ceza alması gündemde olan Lugano, İtalya’dan Juventus, Roma ve Lazio kulüplerinin kendisine teklifte bulunduğunu ve bunları değerlendirmeye aldığını da sözlerine ekledi. Fenerbahçe Yönetimi ile taraftarların kendisine daima sahip çıktıklarını ve sarı-lacivertli kulüpte devam etmesi için kendisine çok cazip öneriler sunulduğunu kaydeden Uruguaylı yıldız, “Ancak ben Türkiye’deki miladımı tamamladım. Hem benim, hem de herkes için Fenerbahçe’den gitmenin yararlı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İtalya’da oynamayı çok istediğini, menajerinin de bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Lugano, “Öyle tahmin ediyorum ki, önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli gelişmeler olacak ve yeni sezonda hangi takımın formasını giyeceğim netleşecek” diye konuştu.

Bu arada Uruguay basını, derbi maçta kırmızı kart gören Lugano’ya sahip çıktı. Lugano’nun karnının ısırıldığını, yüzüne tırmıklar atıldığını yazan gazeteler, Türk basınının tek sorumlu olarak bu oyuncuyu göstermeye çalıştığını belirttiler.