• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Lig Fikstürü Programı 1.0

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Müsabaka girişleri lig başlangıcında yapılmalıdır. Var olan veya evam eden bir lig ortasında yeni müsabaka girişi yapmayınız. Lig başında program datalarını girin ve sonra bu bölümde değişiklik yapmayın.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sanırım bir yerlerde hata yapıyorsunuz. Bu bölümeki tüm programları kendim kodladım ve defalarca deneyererek yayınladım.

Programın kullanımı açısından şu sıraya uyalım.

• Yeni fikstür oluşturmak için tüm tabloları boşaltalım (Program arayüzünden yapabilirsiniz)
  • Takım adlarını girelim. (Bir kez sezon başında yapılacak ve değişmeyecek)
  • Müsabakaları girelim. Bir kez sezon başında yapılacak ve değişmeyecek)
  • Artık haftalar aktif olacak. Müsabaka sonuçlarını haftalara göre girebiliriz.
İyi çalışmalar...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
bu programın kaynak kodlarını gönderemezmisiniz
Kaynak kodlarını tamamen değil ancak kodlama sırasında takıldığınız yerler olursa elbette SQL kodları konusunda yardımcı olabiliriz. Zaten kaynak kodlarının program olarak elinizde olması size zarar olarak dönecektir. Önemli olan bildiklerimizin üzerine bişeyler katmak.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Lig Fikstürü 1.0 programı veritabanı 29. haftaya kadar güncellenmiştir. İlk konuda verilen linkten indirebilirsiniz.

ali43

Üyecik
Musabakaa girişlerini yapamıyorum , musabakada takımlar seçilmiyor, tabloları onar butonu nerde

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Programda veritabanı sorgusu ile maalesef bir hata var. Kaynak kodlarını kaybettiğim için müdahale edemiyorum. Kısaca programa destek verilmediğini bilsin indiren arkadaşlar.

Veritabanı ototmatik olarak boşaltıldıktan ve takım girişleri yapıldıktan sonra aktif olmayan bir kutucuğa fare imlecini konumlandırmaktan kaynaklanan "Cannot focusb adisabled or visible window" hatasına neden oluyor.

Eğer ısrarla programı kullanmak istiyoyorum diyen olursa şöyle bir yöntem izlemeniz geerek.
  • Takım girişlerini program arayüzünden girin.
  • Daha sonra programın kurulu olduğu dizindeki fikstur.mdb dosyasını açın. (şifre 1)
  • fikstur.mdb içindeki "maclar" tablosunu açıp hafta ve tarih alanlarını doğru şekilde girmeniz gerekiyor. (Takım adlarını daha sonra program arayüzünden girin)
  • Takım isimlerini bu tablodan girmeyin. İlk girdiğiniz takım isimleriyle buraya elle yazdıklarınız arasında bir harf veya boşluk farklılığı olursa program doğru çalışmaz.
Alttaki resimde görüldüğü gibi sadece siyah ile işaretlenmiş alanları doldurun. Diğer alanlar için herhangi bir işlem yapmayın.

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.