LG G5’in Kamerası İnanılmaz Bir Zooma Sahip

LG G5, teknoloji devinin son bayrak gemisi ve oldukça beğeni topladı. Rakip markaların gölgesinde kalmak ise bu telefona hiç yakışmıyor.

Akıllı telefonların kameraları son yıllarda inanılmaz yol aldı. Kameralar ne kadar iyiyse zoomları da o kadar kötü. Bunun nedeni ise akıllı telefonlarda optik zoomun değil dijital zoomun bulunması. Dijital zoom, fotoğrafı deyim yerinde ise patlatıyor ve çok daha pikselli bir hale getiriyor. LG G5’te de dijital zoom bulunuyor ancak bir şekilde neredeyse mükemmel zoomlama kalitesine sahip ve G5’in kamerası diğer akıllı telefonlardan çok daha kullanışlı.


İlk olarak objenin uzunluğunu anlamak çekilmiş fotoğrafa bakalım. Hedefimiz ortada bulunan kahverengi kubbeli bina.
aCDEvlV.pngBu fotoğraf telefon ile maksimum zoomda çekilmiş bir fotoğraf.
QlNKUIc.pngBurada ise LG G5 zoom kalitesi piyasada bulunan en iyi iki akıllı telefon iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy S7 ile karşılaştırılıyor. En düşük zooma sahip iPhone 6S Plus. Galaxy S7 ve G5’in zoomu hemen hemen aynı. Ancak G5 diğer iki telefona göre inanılmaz detay yakalıyor.
bsYZxcq.pngKırmızı daireler G5’in diğer telefonlara göre yakaladığı detay farkını gösteriyor. Diğer iki telefonun fotoğraflarına göre LG G5’in çektiği fotoğraf daha keskin, daha iyi renklere sahip, daha detaylı ve daha iyi renklendirilmiş.

G5’in iki kamerası bulunuyor diyebilirsiniz ancak bunun zoom üzerinde bir etkisi yok. Çift kamera ile daha geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorsunuz.
IGZTA2n.png
 
Top