• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Leopar Desenli Elbise Nasıl Çizilir? (adım adım)

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Baştan söyleyelim leopar deseni bu seneye has bir şey değil. Dört belki de beş sezondur var. Ama geçen yıllarda aralardan göz kırpardı, 2008-2009 sonbahar-kış sezonunda bangır bangır geldi. Ayakkabıdan çoraba, çantadan şapkaya, gece elbisesinden iç çamaşırına kadar her şeyin leoparlısı mevcut.

Peki bu durumda ne yapacaksınız? Birinci kural moda oldu diye kendinizi leopar desenli bir şeyler alıp giymeye zorlamayacaksınız. Bugüne kadar leopar konusunda nasıl bir tavır aldıysanız onu sürdürmeye devam. Çünkü tecrübeyle sabittir ki leopar sevgisi sonradan kazanılmıyor. İnsanların büyük bir çoğunluğu leopar desenini ya seviyor ya da nefret ediyor.

Leopar desenin kullanımı aslında oldukça eskiye dayanıyor. Genellikle şov dünyasındaki isimlerin tercih ettiği bir desendi. Çağrıştırdığı anlamlar malum. Feminenliği öne çıkaran vamp kadını ifade ediyor. Şov dünyası kadınlarının bu deseni kullanma sebeplerinden biri de bu zaten. Fakat leopar desenin seveni olduğu kadar ondan uzak durmak isteyeni de çok. Çağrıştırdığı kadın imajı birçok insan tarafından 'basit' bulunuyor. Hatta Arzu Kaprol, bir röportajında leopar deseni tanımlarken 'Klişe ve yaşlı buluyorum.' demişti.
WAKSoOR.jpg

Son düzenleme: