Laptop kapağını kapatınca ekran kapanmasın Resimli Anlatim

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

1.jpg

Laptop/Dizüstü bilgisayarınızın kapağını kapatınca otomatik olarak ekran karartılır. Aslında bilgisayar çalışır haldedir. Eğer siz bilgisayarınızın kapağını kapatınca ekranın kapanmasını istemiyorsanız o zaman aşağıdaki bir kaç adımı uygulamak zorundasınız.
1- Şimdi laptopun kapağını kapatınca ekran kapanmasını istemiyorsanız aşağıdaki gibi aşamaları yapmamız gerekiyor. Başlat tuşundan denetim masasına gidelim.
3.jpg

2- Sistem ve Güvenlik Seçeneğini seçelim.
2.jpg

3- Güç Seçeneklerini seçelim.

4.jpg

4- Ekranın ne zaman kapatılacağını seçin kısmını seçin

5.jpg

5- Plan ayarlarını değiştirin menüsü glecektir. Bu menüden Ekranı Kapat ve Bilgisayar uyku moduna geçir HİÇBİR ZAMAN olarak belirleyin. İşlemimiz tamamdır. Laptop , masaüstü bilgisayarda ve Windows 7,8,10 işletim sistemlerinde aynıdır.
7.jpg

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kapak kapatıldığında yapılacak olanı daha kısa bir yöntemini bende Windows 10 için anlatayım. Kendi bilgisayar ekranımdan alıntılar. :)

Görev çubuğunun sağ alt tarafından bulunan Pil simgesine ters tıklayıp "Güç Seçenekleri" ne tıklayın.

Güç Seçenekleri

Açılan pencerede "Kapak kapatıldığından yapılacakları seçin" bölümüne tıklayın.

kapak-kapatildiginda.png

Açılan pencerede hem pille çalışırken hem de elektrikle çalışırken kapağın kapatılma durumunda bilgisayarın nasıl tepki vermesi gerektiğini seçebilirsiniz.

Kapak kapatıldığında güç düğmesi seçenekleri