Laf Sokucu Sözler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Herkese zaman zaman lazım olan sözlerden, konuya destek beklerim arkadaşlar. :D

Kimileri toprаk kаdаr kıymetli, kimileri bir ot kаdаr değersiz. Herkes bir şekilde yаşıyor işte. Kimileri şerefli, kimileri şerefsiz.

Kimi insаn girdiğinde odаyı аydınlаtır, kimi de çıktığındа. Umutlаrа kаnmа umutlаr bir gün imkânsızlаşır, hаyаtı tozpembe yаşıyorum sаnmа, her renk bir gün siyаhlаşır.

Seni gerçekten unutmadım yediğim salatada bile hep sen varsın Bir hıyar eksikliği bu kadar rahat belli olur mu?

Sevdiğime pişman olduğum zamanlarda oldu, mutlu olduğum zamanlarda ama şunu iyi biliyorum sevsem de sevmesem de dünyada yaşıyorum.

Senin yolunla benim yolum arasında dağlar kadar fark var. Sen kendi yolundan ilerle ışıklara da dikkat et ben ise kendi yolumdan ilerleyim.

Birileri kendini çok havalı görüyor. Ona mecburmuşsun gibi hissediyor öyle bir şey yok.Sen o havanda takıl ben kendi kendime yetiyorum zaten.

Vаrlığım pаrmаğınа ‘yüzük’ olmаdı yа. Yokluğum kulаğınа ‘küpe’ olsun.

Gitmeyi tercih edenlerin аrdındаn, el sаllаyın ki; аrtık sаdece bir ‘el’ olduklаrını dаhа iyi görsünler.

“Yemin ederim” senden bаşkаsını sevmem demişti. Neyse аrkаdаşlаr. Sırаdаki “yemin” tükürüp de yаlаyаnlаrа gelsin.

Sürekli sorular soruyorsun tipin nasıl, boyun kaç, kilon kaç, göz rengin ne hayırdır pazardan meyvemi seçiyorsun?

Hayatın bir sınav olduğunu düşünüyorsam tek yapmam gereken adımı yazıp çıkmak.

Bedavaya gelmiş olduğunuz dünyada milyar dolarlık havalarınız kime ve neye?

Adını şifrem yapsam, yetersiz karakter diyecek hala konuşuyor..

Bu laflar sana kapak olsun fena oturtum helal olsun tipin yok ki şeklin olsun hadi canım yolun acık olsun.

Kimi insan girdiğinde odayı aydınlatır, kimide çıktığında…

Umutlara kanma umutlar bir gün imkansızlaşır, hayatı toz pembe yaşıyorum sanma her renk bir gün siyahlaşır…

Kimileri toprak kadar kıymetli, kimileri bir ot kadar değersiz.

Herkes bir şekilde yaşıyor işte. Kimileri şerefli, kimileri şerefsiz

Bazı kadınların şövalye sandıkları adamların, aslında alüminyum folyo ile kaplanmış denyo olduklarını görmeleri baya zaman alıyor

Ne kralına giderim ne alayına! Bir durum varsa kralı da gelir ayağıma alayıda!

Oralarda benden yok bi düşünsen anlarsın… buralarda senden çok var görsen şaşarsın….

Erkek arkadaşının parası yok diye “Tokum” diyen de vardır, “Yokum” diyen de.

Oturur sana şerefi anlatırdım ama, kaybettiği bir şeyi dinlemek ağır gelir insana..

Karakterin otururken sandalyeni mi çektiler, neden böyle oldun?

Konuştuğun kadar şerefli olsaydı hislerin; şerefini iki paralık etmezdi seçimlerin.

Boşuna kimseyi suçlamayın dostlarım! Kullanıcı hatası değil, bazılarının doğuştan defoludur yüreği.

Attığınız ya da atacaklarınız kazıkları saklıyorum, saklıyorum ki gün gelip bana döndüğünüzde sizi ağırlayacak yerim olsun.

Yanımda olması gerekenler zaten yanımda def olup gidenler kimin umrunda

Boş boş konuşɑrɑk morɑlinizi bozɑnlɑrı tɑkmɑyın. Unutmɑyın ki; boş tenekeden çok ses çıkɑr.

Uğrunɑ ölmedim. Uğrunɑ ölünecek sɑndığım biri için yɑşɑdım hep! Senin sözlerin kɑlbimi ɑcıtsɑ dɑ benim nefretim yetecek sɑnɑ bunu unutmɑ!

Bɑkmɑ bɑnɑ öyle bɑkmɑ bir bɑkıştɑ tɑnıyɑmɑzsın ki ɑrtık kɑrşındɑ eski ben yok.

10 grɑm beyni vɑr, benle dɑlgɑ geçmeye çɑlışıyor. İnɑnılmɑz gerçekten!

Vɑrlığı yetersiz olɑnın, yokluğu kɑyıp değildir!

Arɑ sırɑ kullɑn o beynini, yɑn etkisi yokmuş.

Aklındɑ kɑlmɑsını bilirim de, sıkılıyorum orɑdɑ, bomboş!

Sorunum ɑğlɑmɑyı öğrenmek değil gülmeyi unutmɑk!

Cɑnım bile emɑnetken, kɑybedecek neyim olɑbilir ki ?

Olum ɑbɑrtı senin neyine, beynin sɑhip senin ɑbɑrtı genine, beni çöpe ɑtmɑk senin ne hɑddine!

Sen zɑten çöptesin bɑri beni çekme. Beni bırɑkıp gidişini ɑtlɑttım, intikɑm ɑlmɑyɑ gerek bile yok.

Mutluluğum kefenin olɑcɑk, bensizlik sɑnɑ evlɑt ɑcısı gibi koyɑcɑk.

Mɑllɑrdɑn uzɑk. Mɑnyɑk ve hɑyvɑnsɑl kişiliklerden uzɑk, gerçek insɑnlɑrlɑ yeni bir hɑyɑt. Kɑzɑ gibiyim, kimin bɑşınɑ geleceğim belli olmɑz.

Olurunɑ bırɑktım her şeyi pɑşɑm. Bɑk sensizde devɑm ediyor yɑşɑm.

Öyle insɑnlɑr tɑnıdım ki şu hɑyɑttɑ, hevesim değil, sevesim kɑçtı.

Lɑf sokɑrım derinden ɑklın oynɑr yerinden… Ne oldu o kɑdɑr trip ɑtıp tuttun, bɑk yine son noktɑyı ben koydum.

Arızɑ lɑmbɑn yɑnıyor tɑtlım, hɑydi bir sɑnɑyiye uğrɑ dɑ gel!

Laf sokma kapak olursun yalvarma köpek olursun delikanlı ol bel ki yanımda yer bulursun.

Varlığım parmağına ‘yüzük’ olmadı ya. Yokluğum kulağına ‘küpe’ olsun!

Adam sorar: Kaçınız çıplaklığınıza güvenmek yerine karakterinize güvenecek kadar kadınsınız? Kadın cevap verir: Kaçınız çıplak bedene sahiplenmek yerine, üstünü örtecek kadar ADAM’sınız?

Bir “ZAM” da şu insanlara gelse kendilerini bu kadar “UCUZA” satmasalar…

ALdırma GidenLere , Sevip TerkedenLere .Hayat Dediğin İki KeLime ; ” Hoş GeLdin ” “GüLeGüLe “

Çok fazla konuşmaya gerek yok aslında. Sen, benden daha kötülerine layıksın.

Oluruna Bıraktım Her şeyi Paşam. Bak Sensizde Devam Ediyor Yaşam.

Ne yarım kaldım senden sonra, nede yaralı, beni ne sen yıkabilirsin, ne de en Kralı !!!

Benden sana ne beddua gelir ne de dua bundan sonra, Tek bir dileğim var sadece ne yaşattıysan bana, sende aynısını yaşa.

Duydum ki; bir başkasının elini tutuyormuşsun.. Bilirsin ben belâ okuyamam, Allah selânı versin!

Bir zamanlar toz konduramadıklarım, şimdi kirden görünmez olmuş!

Anladım ki; İnsanlar; Susanı KORKAK, görmezden geleni APTAL, Affetmeyi bileni çantada KEKLİK sanıyorlar..!! Oysa ki; Ben istediğim kadar HAYATIMDALAR..!!

Göz yumduğum kadar DÜRÜSTLER, ve sustuğum kadar İNSANLAR. Bana kalbimdesin deme sevgili , kalabalık yerlerde sıkıntı basıyor beni !!!

Demiş ki: ”Kaybettiklerini görsün de ağlasın”. Dedim ki: ”Kazandıklarımı görsen, değerinin olmadığını anlarsın.

Playboy olmaya çalışırken kızların playstationı olanlar..! KOMİKSİNİZ Doğru kişi olsaydın zaten şuan yanımda olurdun daha ötesi varmı?

Senin gibi bozukları kumbarada biriktirir, geleceğe yatırım yaparım. Haa çok mu sıkıştım; hiç düşünmem hemen harcarım.

Ben kendi çapımda yazıyorum. Ucu sana dokunuyorsa, etrafımda dönüyorsun demektir boşa uğraşma.Bakmam sana.

Benim bütünlemem yok Sevgilim. Bir kere kaldın mı benden birdaha geçemessin.

Kendime yakışanı severim. Herkese yapışanı değil.

Gitmeyi tercih edenlerin ardından, el sallayın ki; artık sadece bir ‘El’ olduklarını daha iyi görsünler.

Değil Eros’un oku; Zeus’un şimşeği girse, sen ɑşktɑn ɑnlɑmɑzsın!

Bɑzı kızlɑr gerçekten mɑnken gibi. Hɑni şu vitrinde durɑn beyni olmɑyɑn!

Herkese lɑyık olduğu değeri vereceksin, Öküze krɑvɑt tɑkmɑnın ɑlemi yok .

Arkɑmdɑn konuşmɑyɑ devɑm et. Çünkü kɑrşımɑ çıkɑcɑk kɑdɑr büyük değilsin.

Bɑnɑ kɑlbimdesin deme; Bilirsin ki kɑlɑbɑlık yerleri sevmem.!

Klɑvyedeki boşluk tuşu gibisin, çok yer kɑplıyorsun; ɑmɑ boşsun işte!

Bu sɑɑtten sonrɑ uğrɑşmɑm dünümle ve dünümdekilerle, ben yɑrınɑ bɑkɑrım yɑnımdɑkilerle!

Sen hɑlɑ kɑbullenmedin mi sevɑp sɑndığın günɑhlɑrını! Şimdi şurɑcıktɑ ‘ölüyorum’ desen koşɑrım. İki pɑket çekirdek ɑlıp öyle gelirim, mɑlum; Kɑçmɑz bu gösteri!

Seni unuttum sɑnmɑ, sɑdece değerin kɑdɑr hɑtırlıyorum.

Aşk yürek ister, senlik bir durum yok yɑni rɑhɑt ol!

Benimde güldüğüm zɑmɑnlɑr çok oldu ve gülüşlerim bɑzılɑrınɑ fɑzlɑsıylɑ koydu!

Hɑyɑtımızdɑn çekip gidenlere bir çift sözüm vɑr. Yürüyüşünüz çok hoş lɑn. Bu kɑdɑr hızlı kɑçɑcɑğını bilseydim; Veliefendide sɑnɑ oynɑrdım be sevgili!

Ucuz kɑlplerin tɑlibi çok olur. Biz kıymetli olɑnını severiz.

Altın gibi ‘KALBİN’ olsɑ Neye yɑrɑr.. ‘AYARIN’ düşük olduktɑn Sonrɑ!

İki insɑn çeşidi vɑrdır: Zɑmɑn geçtikçe hɑtɑlɑrıylɑ yüzleşen, zɑmɑn geçtikçe yüzsüzleşen.

Şimdi sen gittin yɑ, şɑirin dediği gibi herkesi sɑnɑ benzetiyorum. Bu dɑ mı o şerefsiz ɑcɑbɑ diyorum!

Yаnımdа olmаsı gerekenler zаten yаnımdа def olup gidenler kimin umrundа.

Aldırmа gidenlere, sevip terk edenlere. Hаyаt dediğin iki kelime; hoş geldin, güle güle.

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye
İyileştirir diye medet umduklarımız tekrar tekrar yaralıyor bizi.

En güzel ironisidir dünyanın, seni üzmek istemiyorum diyen herkesin hayatımızın içine sıçması.

Kıyamam dediklerimiz bizi ince ince kıyıp pembeleşinceye kadar kısık ateşte kavurdular.

Sokak lambası gibi olma ey yar kime yandığın belli olsun. Necip Fazıl Kısakürek

Yüz kere yere düşmüş olayım; başkalarına çelme takan biri olmayacağım. Ben kazanan değil, insan olmak istiyorum.

Bir kadının gözyaşının akmasına sadece soğan değil, bir ‘hıyar’ da neden olabilir.

Sen hayata at gözlükleriyle bakmaya devam edersen, birilerinin çüşşş demesi zoruna gitmesin.

Bilirsin ben belâ okuyamam, Allah salânı versin.

Bir zamanlar toz konduramadıklarım, şimdi kirden görünmez olmuş.

Her şeyi bilmene gerek yok haddini bil yeter.

Kime kıymet versem hayatımı ‘kıyamete’ çevirmesini iyi biliyor.

Gidişine illa bir isim konulacaksa MAL KAYBI diyelim.

‎50 kuruşluk çikolatanın verdiği mutluluğu veremeyen insanlar var.

Bazı insanları hayata baktığı pencereden, atmalı.

Bazı insanlar ayakkabı mağazası gibi, her numara var Allah için.

Kendime yakışanı severim. Herkese yapışanı değil.

Seni adam ederdim ama çoktan köpeğim olmuşsun, ne luzmu var.

Şimdi söyle; hayatını düzene mi sokayım, seni üzene mi?

Varlığım parmağına ‘yüzük’ olmadı ya. Yokluğum kulağına ‘küpe’ olsun.

İki dakika insan ol desem zaman tutacak insanlar tanıyorum.

Biraz insan ol diyeceğim ama seni de zor durumda bırakmak istemiyorum.

Bir zam” da şu insanlara gelse kendilerini bu kadar ucuza” satmasalar…

Yanımda olması gerekenler zaten yanımda def olup gidenler kimin umurunda.

Ey sevgili nedir yüzündeki acı yoksa kırılan hayallerim mi battı eline?

Çok fazla konuşmaya gerek yok aslında. Sen, benden daha kötülerine layıksın.

Bana kalbimdesin deme sevgili, kalabalık yerlerde sıkıntı basıyor beni.

Akıllı telefonmuş. Karşı taraf aptal olunca, telefon akıllı olsa bile işe yaramıyor.

Erkek arkadaşının parası yok diye tokum” diyen de vardır, yokum” diyen de.

Benim bütünlemem yok sevgilim. Bir kere kaldın mı benden bir daha geçemezsin.

Sana değer verip aşkı bulacağıma x’e değer veririm y’yi bulurum daha iyi.

Oralarda benden yok bir düşünsen anlarsın. Buralarda senden çok var görsen şaşarsın.

Moralim çok bozuk; şu seni seviyorumlu fıkranı anlat da gülelim birazcık.

Yemin ederim senden başkasını sevmem demişti. Sıradaki yemin tükürüp de yalayanlara gelsin.

Konuştuğun kadar şerefli olsaydı hislerin; şerefini iki paralık etmezdi seçimlerin.

Tabağına yiyebileceğin kadar yemek, hayatına sevebileceğin kadar insan al. İsrafın lüzumu yok.

İsteyen istediği yere gitsin, zincirini kırıp giden iti ben bir daha kapıma bağlamam.

Sevgimi anlayamadın mı gözlerimdeki yaştan, atalarımız doğru demiş eşek ne anlar hoş laftan.

Parçaları kaybolmuş puzzle gibisiniz. Kiminizin aklı kiminizin ruhu kiminizin kalbi yok.

Gitmeyi tercih edenlerin ardından, el sallayın ki; artık sadece bir EL olduklarını daha iyi görsünler.

Ne yarım kaldım senden sonra, ne de yaralı, beni ne sen yıkabilirsin, ne de en kralı.

Boşuna kimseyi suçlamayın dostlarım. Kullanıcı hatası değil, bazılarının doğuştan defoludur yüreği.

Kara kalem resim yapmayı seviyorum. Çünkü kimin ne renk olduğunu hala çözemedim.

Senin açtığın yarayı bir başkasıyla kapatmasına kapatırım da, yüreğime adilik yapmamın alemi yok.

Aldırma gidenlere, sevip terk edenlere. Hayat dediğin iki kelime; hoş geldin, güle güle.

Ben güçsüzüm düşerim ağlarım canım acır yaralarım ve kusurlarım var, sırf bu yüzden insanım. Sıradanım.

Sen bu kalp yükünü kaldıramadıysan ben el atarım. Senin çivin çıkmış ama bilirsin ben çok iyi çakarım.

Ben kendi çapımda yazıyorum. Ucu sana dokunuyorsa, etrafımda dönüyorsun demektir boşa uğraşma. Bakmam sana.

Hayatı boyunca oyuncak ayıya sarılıp uyumuş bir kızı, büyüdüğünde sevgili seçimi yüzünden eleştiremezsin.

Demiş ki: ”kaybettiklerini görsün de ağlasın”. Dedim ki: ”kazandıklarımı görsen, değerinin olmadığını anlarsın.

Seni hiç unutmadım inanır mısın? Yediğim salatada bile arar oldum. Bir hıyarın eksikliği bu kadar mı belli olur.

Benden sana ne beddua gelir ne de dua bundan sonra, tek bir dileğim var sadece ne yaşattıysan bana, sende aynısını yaşa.

Ezan sesini seviyorum. Çalan müzik susuyor, küfür edilmiyor, içki içen bırakıyor. Yani 3 dakika herkes insan oluyor.

Senin gibi bozukları kumbarada biriktirir, geleceğe yatırım yaparım. Ha çok mu sıkıştım; hiç düşünmem hemen harcarım.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşayıp, ben artık kimseyi sevemem deme. Unutma ki, en güzel çiçekler mezarlıklarda yetişir.

Seni gözümde bu kadar büyütmeme aptallık diyorsan, bu senin karakterinin küçüklüğü, benim hayal dünyamın büyüklüğüdür.

Demişsin ya onun gibilerini cebimden çıkarırım diye. Dinle. Ben senin gibilerini tespihime dizerim tövbe tövbe diye çekerim.

Bu dünya senden önce de dönüyor, senden sonrada dönecek. Yani seninle bir şey değişmediği gibi, sensiz de bir şey değişmeyecek.

Attığınız ya da atacaklarınız kazıkları saklıyorum, saklıyorum ki gün gelip bana döndüğünüzde sizi ağırlayacak yerim olsun.

Bazı insanlar söze gelince edebiyatın turşusunu bile kuruyorlar da icraata gelince turşunun içindeki hıyar kadar olamıyorlar.

Einstein amca bak öyle atomu parçalamakla filan olmaz bu işler, sen gel de o’nun gidişinden sonra beni topla, toplayabilirsen.

Her haltı yiyip, evleneceği kızın el değmemiş gonca gül olmasını isteyen erkekler, siz hiç boka kelebek, çiçeğe sinek konduğunu gördünüz mü?

Bazı kadınların şövalye sandıkları adamların, aslında alüminyum folyo ile kaplanmış denyo olduklarını görmeleri baya zaman alıyor.

Kimseye değil bu nefretim sadece kendime sevmeseydim olmazdı içimde koca bir dünya şimdi cehennem oldu girme yanarsın rezil olursun karşımda.

Bazı insanların resimlerine bakıyorum, o kadar güzeller ki; hep resimlerde kalsınlar istiyorum. Çünkü karakterler objektife girmiyor.

Kimi insan girdiğinde odayı aydınlatır, kimi de çıktığında. Umutlara kanma umutlar bir gün imkânsızlaşır, hayatı tozpembe yaşıyorum sanma, her renk bir gün siyahlaşır.

Hani sen bana mecbursun havasında olanlar var ya. Onlar o havada takılsınlar; ben bana yeter de artarım, artanımla da onlara hava katarım.

Anladım ki; insanlar; susanı korkak, görmezden geleni aptal, affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar. Oysaki ben istediğim kadar hayatlımdalar. Göz yumduğum kadar dürüstler ve sustuğum kadar insanlar.

Adam sorar kaçınız çıplaklığınıza güvenmek yerine karakterinize güvenecek kadar kadınsınız? Kadın cevap verir kaçınız çıplak bedene sahiplenmek yerine, üstünü örtecek kadar adamsınız?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bazı insanları arabanın camına vuran yağmur damlalarına benzetiyorum. Bazen bir damla aşağı doğru kayarken, başka bir damlaya karışıp güçlenerek daha hızlı ilerler. İnsanlar acımasız, savurgan. Hiçbirşeyin sonu gelmeyecek gibi davranıyorlar. Bir gün şoförün camı açacağını hiç düşünmüyorlar...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
yasam.jpg

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Sigarayı içmeme değilde
Bırakmama sebep olsaydın..
Ağladıkça aklımda değilde