• Merhaba Ziyaretçi.
    "Siyah Beyaz" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizinde bu yarışmaya katılamanızı isteriz.

KYK Yurt Başvuruları Başladı, Burs Başvuruları Ne Zaman? E-Devlet Üniversite Kayıt İşlemleri

AybüKe

Kaybetmek İçin Erken Sevmek İçin Çok Geç
V.I.P

testtesttest

KYK yurt başvuruları başladı, burs başvuruları ne zaman? | e-Devlet üniversite kayıt işlemleri

KYK yurt başvuruları başladı, burs başvuruları ne zaman? | e-Devlet üniversite kayıt işlemleri
YKS tercih sonuçlarının ardından üniversite kayıt işlemler e-Devlet'te bugün başlarken, ÖSYM'den başvurularının ne zaman sona ereceğine dair tarih açıklaması geldi. Üniversiteyi kazanan öğrenciler kayıt üzerinden gerekli kayıt belgeleri sorgularken Google’da en çok aranan KYK yurt başvuruları - KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor sorusu oldu. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, öğrencilerin merak ettiği o soruya cevap verdi.

Üniversite kayıt işlemleri nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir? 31 Ağustos 2018 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından YKS ‘Üniversite’ yerleştirme sonuçları, açıklandıktan sonra kazanan öğrenciler için merak edilen sorulara cevap verildi. Merak edilen sorular ve cevaplar haber içeriğinde…

ÜNİVERSİTE KAYIT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi web sitesinde yapılan açıklama: YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

E-DEVLET SAYFASI ÜZERİNDEN BAŞVURULAR GERÇEKLEŞEBİLİYOR

3 Eylül - 5 Eylül 2018 tarihleri içerisinde üniversite kayıt e-Devlet'in işlem sayfasında yapılabiliyor.

İnternet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız
Cnn
 
Top