• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kusura bakmayın daha fazla tutamadım kendimi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

JIvSaWv.jpg

Olaylar karşısında soğukkanlı olmayı genellikle başarabilirdim...
Ya da ben öyle sanırdım...
Sarsıldım bir haftadır toparlanamıyorum.
Perişanım...
Evim yuvam yanmış gibiyim...
Tüm sevdiklerimi kaybetmiş gibi...
Nefes alamıyorum...
Öfkeliyim...
Sahada canla başla terini akıtan canı pahasına mücadele veren tüm insanımıza yardımcı ol Allahim...
Hazırlıksız mı yakalandık bu afete...
Belli değilmiydi her sene daha çok orman yangınının artarak devam etmesinden bunun yaşanacağı...
Yeterli tedbirler önlemler alınmışmıydı...
Mesela suriyelilere harcandığı söylenen 40 milyar doların hiç değilse zekatı oranında 40 da 1 ini ayırıp 1 milyar dolara yangın söndürme uçağı filosu kurabilirmiydik...
500milyon dolar değerindeki uçansaray yerine bir alt modelini alıp artan parayla birkaç helikopterimiz olurmuydu...
Okluk Koyu'ndaki saraydan vazgeçip daha modern daha kapasiteli yeni itfaiye araçları ve arazözler alabilirmiydik...
Geçen sene alınan milyonluk makam araçlarından vazgeçip daha fazla yangınla mücadele işçisi istihdam edebilirmiydik...
Ankara'ya ucube bir park yapıp dinazorlara ödediğimiz milyonlarca dolarla orman teşkilatımızın personeline yanmaz kumaştan elbise gaz maskesi oksijen tüpü alabilirmiydik...
Hepsini yazsam sayfaların almayacağı tüm bu sayısız gereksiz harcamaları akıllı ferasetli işinin ehli liyakatlı yetişmiş insanımıza teslim etseydik;
Bir tek canımızı bir tek fidanımızı bir metrekare alanımızı bir tek böceği çiçeği fazladan kurtarabilirmiydik...
Bunlarda birinin cevabı bile;
''Evet böyle bir ihtimal vardır'' ise...
Tacınız tahtınız yıkılsın saltanatınız batsin iki cihanda yüzünüz gülmesin dilerim...
Vesselam...
P9ZtJok.jpg

Son düzenleme: