Kurt Cichlid (Parachromis dovii)

BeReNN

Alyam?
Özel üye
1268.jpgLatince Adı: Parachromis dovii

Habitatı ve Anavatanı: Nikaraguay Honduras Kosta-Rika

Beslenme Biçimi: Etçil. Doğada büyük boy bile olsa Zebra Cichlid gibi pek çok cichlidi yerler.

Davranış Biçimi: Çok agresif

Kendi Türlerine Davranışı: Aşırı Agresif

Yüzme Seviyesi: Dip-Orta-Yüzey

Cinsiyet Ayrımı: Dişi erkek arasında görünüş açısından pek bir ayrım yapılamaz erkekler nisbeten daha büyüktür. Yetişkin erkekler kafa yaparlar. Resimde; üstte olan balık erkek altta olan balık dişidir.

Üreme:500 ile 3000 arası yumurta düz bir yere dökülür. Dişi yumurtaları havalandırırken erkek yuvayı korur. Yavrular 3 gün içinde çıkar ve çıktıktan 4-7 gün içinde serbest yüzer hale gelir. Yavrular artemia su pirasi ve ezilmiş yem ile beslenebilir. Özellikle yavrular varken elini akvaryuma sokmadan önce iyi düşünülmelidir.

Sıcaklık: 23-28 °C

En Fazla Büyüdüğü Boy: Erkek 75 cm dişi 40cm

En Az Akvaryum Hacmi: 2000lt

Su Sertliği: Orta Sertlikte

pH: 7.0-8.0

Zorluk Seviyesi: 4

Genel Yorum:
Akvaryumda beslenilenbilecek en agresif balıktır. Yemleme esnasında bile saldırabileceğinden dikkatli olmak gerekir. En az 750 litrelik bir akvaryumda bakılmalıdır. 15 seneden uzun yaşarlar. Amerikada balık avcılarının avşadığı türlerdendir. Davranış olarak Caquetaia umbrifera (Umbie)'ye benzerler. Kayaların yanı sıra geniş yüzme alanlarıda bırakılmalıdır. Deneyimli agresif cichlid beslemek isteyen hobicilere önerilir.

Aktavist Yorumu:
Bu balıktan aldığımda akvaryumdaki tüm balıklarla çatıştı.Bu yüzden onu geri vermek zorunda kaldım.Dikkatli olun çok agresif bir balıktır.
 
Top