• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kum tanesi boyutlarında kamera...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Teknoloji geliştikçe gereksinimler çerçevesinde şaşırtıcı tasarımlar da ortaya çıkıyor. Bir teknoloji firması tarafından üretilen yeni bir kamera sadece kum tanesi büyüklüğünde.

Kum tanesi büyüklüğünde minik kamera


OV6948 isimli yeni kamera dünyanın en küçük kamerası olma özelliğine sahip. 40 bin piksel renkli görüntü oluşturan bu kamera daha çok tıbbi operasyonlarda kullanılacak. Boyutları ile bir damardan bile geçebilecek kadar küçük olan OV6948, bu sayede cerrahlara yardımcı olacak.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE FAYDA SAĞLAYACAK

120 derecelik geniş bir görüş açısına sahip olan kamera 3 ila 30 mm odak uzaklığına sahip. Saniyede 30 kareye kadar 200×200 piksel çözünürlükte fotoğraf ve video kayıt edebilen bu kameranın çektiği görüntüleri 4 metreye kadar iletebildiği de açıklandı. Özellikle sağlık alanında kullanılacak olan kameranın doktor ve cerrahlara yardımcı olabilecek önemli bir aksesuar olması bekleniyor.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu benim işime yaramaz o yüzden ilgi alanımda değil ve kesin kaybederim :D Bu denli küçük kameralar sadece istihbarat amaçlı kullanıma uygun yoksa normal kullanımda cepte bile bulunmama ihtimali var. :D

Fiyatının 100 $ ın altında olduğunu tahmin ediyorum daha fazla olamaz kanımca.
 

GeceYolcusu

Özel Üye
Özel üye
100 $ sa ucuz sayilir. Yakana as karsindakinin resmini cek veya Videosunu? Yada is yerleri icinde ideal kimse fark etmez hirsizlik yapanlari cok kolaylikla yakaliyabilirsin :)
 
Top