Kültür ve Turizm Bakanlığı Seçti: Türk Mutfağının En İyi 10 Mezesi

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

Türk mutfağının en güzel detaylarından olan mezeler, çeşitliliği ile hepimizin kalbini çalıyor.​

Kültür ve Turizm Bakanlığı Seçti: Türk Mutfağının En İyi 10 Mezesi

Oldukça zengin olan Türk mutfağında, tatlılardan tuzlulara, zeytinyağlı yemeklerden salatalara kadar pek çok farklı çeşit bulunuyor. Türk mutfağının en beğenilenleri dünyanın en iyi geleneksel yemekleri arasında girmiş durumda. Mutfağımızın en güzel detaylarından biriyse tabii ki mezeler. Birçok çeşidi bulunan mezeler, yurt dışında da büyük ilgi görüyor. Hatta, bu enfes lezzetler, Türkiye’yi tanıtan tatlar arasında. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm, Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) uluslararası tanıtım çalışmalarını yürüttüğü ‘Go Turkey’ web sayfasında, 5’i soğuk, 5’i sıcak olmak üzere ‘en iyi 10 meze’ belirlendi. İşte en iyi mezeler.

Türk mutfağından sıcak ve soğuk pek çok farklı meze bulunuyor. Rakı sofralarının vazgeçilmezi olan mezeler ana yemeğe eşlik ediyor​

en iyi mezeler

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm, Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Türkiye’nin en iyi 10 mezesini seçti​

en iyi mezeler

Seçilen mezeler, Türkiye’yi tanıtan tatlar arasında. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm, Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) uluslararası tanıtım çalışmalarını yürüttüğü ‘Go Turkey’ web sayfasında yayınlandı​

en iyi mezeler

Web sayfasında mezeler için “Meze sizi doyurmak için değil, rakının tadını çıkarırken ağzınızdaki tadı değiştirmek için var. Hatta pek çok kişi, sohbetin rakınıza eşlik edecek en iyi meze olduğunu iddia edebilir” dendi​

en iyi mezeler

Rakı için de “Türklerin anason aromalı içeceği olan rakı, zaman zaman ‘aslan sütü’ olarak anılır” ifadesi kullanıldı. İşte en iyi mezeler;

1. Fava​

fava-.jpg

2. Mercimek Köftesi​

en iyi mezeler

3. Deniz börülcesi​

deniz-borulcesi.jpg

4. Ezme​

en iyi mezeler

5. Çerkes tavuğu​

c%CC%A7erkes-tavuk-1.jpg

6. Paçanga böreği​

pac%CC%A7anga.jpg

7. İçli köfte​

ic%CC%A7li-kofte.jpg

8. Pastırmalı humus​

en iyi mezeler

9. Karides güveç​

karides-guvec%CC%A7.jpg

10. Balık kokoreç​

balik-kokorec%CC%A7.jpg

Alıntı​

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Kiz bu neyy yaz geliyor yaz sen resime bakin istahiniz kabarsin yiyin sisin mi demek istiyorsun icli köfte harici hepsi süper gelin beni yiyin diye bekliyor insanin istahini kabartiyor offfffffffffffffff olsada yesek