Küflü Ekmek Tüketirsek Ne Olur?

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Hiç küflü peynir yemedim ya tadını sevmem gibi geliyor ama deneyeceğim :D Adı ne senin peynirin?

Şiddetle tavsiye ederim @_nehir_ hocam. Emin ol bu güne kadar denemediğin için pişmanlık dahi duyabilirsin. Ve haşlanmış patates ile tüketildiğinde doğal penisilin görevi görür ciddi anlamda.

Peynircim Trabzonda Yomra ilçesinde. :D uzak kalır sanırım sana :D

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Bu konuda benim suçum yok büyük abim yıllardır ekmeğin en bayatını yer. Sofrada taze ekmek varsa bayat var mı der, benimki ondan kalma bir alışkanlıktı ama gün itibari ile taze ekmeğe dönüş yaptım. :D
Hocam bayat ekmeğin mide için daha yararlı olduğunu, midede biriken mide öz suyunu emerek mideyi rahatlattığını ve bir çok mide hastasının bu yöntemi kullandığını söylesem size :D

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Doğru bilinen yanlışlar grubunda değildir demi her şey. Gerçi buradaki konu bayat ekmek değil küflenmiş ekmek.

Bu arada peynir dediniz de geçenlerde çilingir soframda otlu peynir vardı. Birazcık fazla kaçırmışım hala etkileri devam ediyor. :D

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Şiddetle tavsiye ederim @_nehir_ hocam. Emin ol bu güne kadar denemediğin için pişmanlık dahi duyabilirsin. Ve haşlanmış patates ile tüketildiğinde doğal penisilin görevi görür ciddi anlamda.

Peynircim Trabzonda Yomra ilçesinde. :D uzak kalır sanırım sana :D
Yok peynirin cinsini merak ettim ya buralarda vardır belki diye :D olgunlaştırılmış peyniri çok severim mesela farklı bi aroması var, onu yiyince normal taze peynir çok yavan gelmişti..

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Yok peynirin cinsini merak ettim ya buralarda vardır belki diye :D olgunlaştırılmış peyniri çok severim mesela farklı bi aroması var, onu yiyince normal taze peynir çok yavan gelmişti..

Trabzon yayla peyniri diye bilinir. Başka adı sanı yoktur hocam. Karadeniz ürünleri satan bir yer bulabilirsen eğer mutlaka vardır. Benden ufak bir tavsiye. O peynirler tahta varillerde muhafaza edilir. Varilin ya en üstünü, yada mümkünse eğer en altını almaya özen gösterin :D

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Trabzon yayla peyniri diye bilinir. Başka adı sanı yoktur hocam. Karadeniz ürünleri satan bir yer bulabilirsen eğer mutlaka vardır. Benden ufak bir tavsiye. O peynirler tahta varillerde muhafaza edilir. Varilin ya en üstünü, yada mümkünse eğer en altını almaya özen gösterin :D
Bulursam mutlaka kulaklarını çınlatacağım teşekküler :D