• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Küçük göğüslü kadınlara sütyen önerileri ve Doğru sütyen bedeni nasıl seçilir?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Kadınlar için sütyen seçimi belki de kıyafet seçiminde en önemlilerinden bir tanesi. En önemlisi olduğu kadar en zoru da yine kendisi üstelik. Normal kıyafetler gibi bedenle, S M ve Lgibi kavramlarla işimiz bitmiyor. Kup bedeniyle birlikte bant ölçüsü giriyor işin içine. Kup bedeni göğüslerin ölçüsüyle ifade edilirken, bant ise sırt ve omuz ölçülerini bile kapsıyor.

Bizler ise senelerdir kendimize bir türlü tastamam olmayan sütyenlerin içerisinde yaşam savaşı veriyoruz. Bir de üstüne üstelik, sürekli kilo alan, kilo veren, ölçüleri durmadan değişime uğrayan kadınlarsak vay halimize. Doğru sütyeni bulduktan sonra onunla yaşadığımız saadet de üç beş aydan fazla sürmüyor. Peki nedir bu işin doğrusu? Ne yapmak lazım? Doğru sütyen hangisi? Doğru sütyen nerede, nasıl bulunur, nelere dikkat edilir?

Sütyene elveda! Hoş geldin bralette

Ev halinde şık olmak bu büstiyer bralette ile mümkün

Küçük göğüslü kadınlara sütyen önerileri

Unutmayın, sütyeninizin kap kısmı ne kadar küçük olursa, göğüsleriniz o kadar büyük görünecektir.

Doğru sütyen ölçüsü hesaplama

O halde kup bedeninde bir beden büyüğünü tercih edebilirsiniz. Bir de sütyeni denedikten sonra mutlaka eğilin, eğildikten sonra da göğüslerinizin taşma miktarını kontrol edip, sığdıklarından emin olun.


Sütyen bantları ölçüyü etkiliyor


O zaman ise bant bedeninden bir beden büyüğü seçmek gerekecek. Bazen kadınlar hafif yağlı bir sırtın göğüslerin aşırı büyüklüğünden kaynaklandığını düşünerek doğrudan kup bedeni büyütüyorlar. Bant bedeni fazla geniş olduğunda ise, tam olarak oturmadığından kıyafetlerin altından çirkin bir görüntü verebiliyor.

Eğer ki siz de bunca senedir yanlış ölçüde sütyen kullandığınızı şimdi şimdi fark ediyorsanız, kendinizi yalnız hissetmeniz için hiçbir sebep yok. 2008 yılında, bir sütyen üreticisi tarafından gerçekleştirilen bir anket, kadınların %80 kadarının yanlış ölçüde sütyen kullandığını ortaya koymuş. Bu kadınlardan %70’i beden olarak kendilerine küçük gelen, %10 kadarı ise büyük gelen sütyen seçimleri yapmaktalarmış.

Buseçimleri yaparken aslında fark etmediğimiz nokta şu: kup bedeni denilen şey, göğüslerimizin büyüklüğü ya da küçüklüğüyle ilgili değil. Bu beden göğüs kafesimizle göğsümüz arasındaki farkın ölçüsünü ifade ediyor.

Yanlış ölçülerde sütyen giymek göğüs ağrısı ve sütyenden kaynaklı bazı rahatsızlıklar yaratıyor. Bunlar her ne kadar önemsiz, basitçe günlük hayatı zorlaştıran sıkıntılar olsa da yine doğru seçimler yapmakta fayda var. Bir de şu mesele var, yanlış sütyen rahatsızlık verse de kansere sebebiyet vermiyor. O dilden dile dolaşan şey sadece bir şehir efsanesi.
 
Top