• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Kral Ringa balığı ortaya çıktı.. Japonlar deprem ve tsunami beklemeye başladı

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Kral Ringa balığı ortaya çıktı.. Japonlar deprem ve tsunami beklemeye başladı

Japonya kıyılarıda Japon mitolojisine göre göründüğünde beraberinde felaketler getiren iki tane Kral Ringa balığı göründü.
Japonya’da bir balıkçı dün bu iki kral ringa balığını paylaştı. Japon mitolojisine göre bu balığın ortaya çıkışı bir felaket uyarısıdır. 2010'da ortaya çıktı ve tsunami meydana geldi. 2011'de ise Büyük Tohoku depremi meydana geldi.
"Kral ringa" türü dev balık, kılçıklı balıkların en büyük türü olarak biliniyor.

Kılçıklı balıkların en büyük türü olan ve bilimsel adı dev deniz yılanlarından esinlenen "Regalecus glesne" olan ringa balığının boyu 10 metreye kadar ulaşabiliyor.
32533.jpg
İnanışa göre, derin sularda bin metre uzunluğunda kral ringalar yaşıyor ve deniz yılanı efsanelerinin kaynağının bu dev balık olduğu düşünülüyor.
Kral Ringa balığının depremle ilişkisi nedir?
Ryuganotsukai (Kral Ringa)'nin depremden kaynaklanan elektriğe tepki olarak yüzeye çıkması muhtemeldir.
Ryugu notsukai - Ryuganotsukai (Kral Ringa) uzun zamandır "büyük balık avının işareti" ve "depremin habercisi" gibi birçok yerde anlatıldı
Derin deniz balıklarına aşina olan Hokkaido Üniversitesi profesörü olan Dr. Kunio Amagaoka, "Balıklar aslında sıcak havzada yaşıyordu. Son zamanlarda yakalanamayan güney balıklarının Japonya Denizi'ne indiği yönünde birçok haber var. " diyor.
İngiliz bilim dergisi I, Science, 210 ila 910 metre derinlikte yaşayan Ryug-Notts'ın sismik aktiviteye duyarlı olabileceğini, ancak bilimsel alakalarının hala kanıtlandığını söylüyor.
Toplam uzunluk genellikle yaklaşık 3 m olmasına rağmen, maksimumun 11 m'ye ulaştığı ve 272 kg ağırlığında olduğu ve şu anda dünyadaki en uzun yaşayan teleost balığı olduğu bildirilmiştir.
Ryugu Notukai'nin Japonya ve dünyadaki büyük depremlerden önce yakalandığı veya ortaya çıktığı yönünde birçok rapor var. Akademik konular olmasa bile, derin deniz balıklarının yaşadığı yer, deprem belirtisinin hissedileceği yer gibi görünüyor, bu nedenle doğal hareketler normalden farklı olduğunda doğal afetlere dikkat edin.
Dünyada tropikal ve ılıman okyanuslarda yaşar. Derin deniz balığı olmasına rağmen, fırtınalı havalarda kıyıdan dışarı sürüklenir. Ryugu notsukai ekolojisi hakkında çok az şey biliniyor
 
Top