• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

KPSS YASAKLARI

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Öncelikle kpss sınavına girecek tüm arkadaşlara, şimdiden başarılar dilerim.
Dikkatimi çeken ve garibime giden (eminim birçok arkadaş aynı fikirdedir) bir hususu kaleme almak istedim. Evet, kopya vesaire durumlarının önüne geçmek için bazı önlemler alınması doğal ve gerekli. Buna bir itirazım elbetteki yok. Lakin, sınav yerine getirilmemesi gerekenlerin içerisinde, ulaşım kartı da var. Yani yasak! Pekala, şimdi soruyorum: Sınava girecek tüm adayların, aracı mı var? yada özel taksi tutup gidecek parası mı var? yada bir yakını mı sınav yerine götürecek? Elbetteki olası bir durumda bu bahsettiklerim içinde bu şekilde sınava gidecek olanlar olacaktır, olabilir. Bu anormal değil. Anormal olan herkeste aynı imkanların olup olmadığı düşünülmemesi! Hadi ulaşım kartı almadık yanımıza, para alıp çıktık ve bir araca bindik, (para geçerli olan) para üstü aldık, bozuk olarak. (bozuk para) Ee, bozuk para, madeni eşya, vesairede yasak! Bozuk paraları atalım mı? Yada, biraz daha iyimser düşünerek, şöyle belirteyim: Yolumuzun üzerinde ihtiyaç sahibi biri olsun, bozuklukları verelim. Verelim hiç önemli değil. İyilik yapmış oluruz! Yada açık bir market bulalım, orada harcayalım! Bir sürü fikir...
Kişiler bu yazdığım durumları, kendi istekleri doğrultusunda yaptığında sıkıntı yok. Ama her hangi bir dayatma yada bir mecburiyet hissederek yaptığında, sıkıntı var! Evet her şey dört dörtlük olmayabilir. Başka art niyetli kişiler yüzünden, bizlere saçma gelen bazı kararlar alınıp, uygulamaya koyuluyor olabilir. Tüm adayların, güvenliğinin sağlanması, huzurlu bir şekilde sınavın yapılması, kopyanın önlenmesi ve adil bir sınav olması için, herkes, giren adaylarda önem göstermeli ve dikkat etmeli. Buda tamam.
Adayların haklarını korumak adına, adayları mağdur etmemek de, bir hak verme ve korumaktır!
Benim bir fikrim var: En iyisi uçarak gitmek, trafik yok, para derdi yok, hele hele, ULAŞIM KARTI sorunu yok...

Tekrar tekrar, başarılar...

DamLA

Katılımcı
Hiçbir şeye güvenim kalmadı artık. Tartışma programlarına bakıyorum da öyle durumlar görüyorum ki insanların zekaları ile alay eden durumlar. İlkokul seviyesinde örneklemeler ve kendilerini haklı göstermeler. Her şeyde bir hayır var derler büyüklerimiz vardır bu süreçte de bir hayır...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Bazı şeyleri değerlendirip, uygulamaya sokarken, illaki artıları ve eksileri vardır. Eyvallah... O halde her türlü önlem alınıyorsa, yasaklanan şeylerin de, özellikle ulaşımın çözümüne de bakmaları gerekir. Hadi onuda geçtik, oturduğun yerin yakınında bir sürü okul var, 15 kilometre öteye sınava gönderiyorsun (yörelere göre mesafe değişebilir) o halde yakın bir yere ver adaylar yürüyerek gitsin. Ne bozuk para, ne saat nede ulaşım kartı sorunu yaşanır... Kolda saat yok ezbere yola çık, ulaşım kartı yasak, ne şekilde ulaşacağım, bozuk para yasak, ne yapacağım? Hep yaman çelişkiler...
Ve elbetteki, senin de bahsettiğin, durumlar...
Her işte vardır elbet bir hayır...