• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Koronavirüse Uzaktan Bakan Bir Tek Vaka Bile Olmayan Ülkeler

Lelis

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Koronavirüs bugüne kadar yüz binlerce insanın hastalanmasına ve on binlercesinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Koronavirüs tüm dünyayı etkileyen bir salgına dönüşmüş olmasına rağmen bazı ülkeler salgından başarılı bir şekilde korunmayı başardılar.

Koronavirüs salgını şu anda 200’den fazla ülkede devam ediyor. Dünya üzerinde 800 binden fazla insan bu virüse yakalanmış olmasına rağmen bazı ülkeler hala bir tek vaka bile açıklamadı.
773011c0681b8c88097648f134948561199412e5.jpeg

İstatistik sitesi Statista’ya göre Türkmenistan, Tacikistan, Yemen, Güney Sudan, Kuzey Kore, Malavi, Sao Tome ve Principe, Komor Adaları ve Lesotho’da 1 Nisan itibariyle hiçbir koronavirüs vakası bulunmuyor.

Bu ülkelerde hiçbir koronavirüs vakası bulunmamasının 3 muhtemel sebebi var. Birincisi, gerçekten de hiçbir vakanın bulunmaması. İkincisi, ülkelerde yeterli sayıda test yapılmıyor ve vakaların tespit edilemiyor olması. Üçüncüsü ise tespit edilen vakaların açıklanmaması.

Alıntı
 
Top