• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Konuşmak ile ilgili güzel sözler

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Ses, konuşanın o andaki ruhsal ve zihinsel durumunu yansıtır, konuşan, ses aracılığı ile söylediği şeye ait duygularını açığa vurur. Ses, konuşanın duygu durumunu, coşkusunu ya da tutumunu belirleyen bir göstergedir. John Eisenson

Konuşma bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalı. Dale Carnegie

İradesiz düşünce, zihne arız olan bir derttir, düşünceye gem vurmak zihne gem vurmak demektir; bu ise rüzgarı zaptetmekten de zordur. Mahatma GANDHI

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. PLATON

İyi konuşabilme kabiliyeti; Allah vergisi olmaktan çok, çalışmakla elde edilen bir şeydir. Lord Byron

Bazen susmak, söylenen bir sürü sözden çok daha fazlasını ifade eder. MONTESQUIEU

Bazen insan; "Ben iyiyim" dediğinde gözlerinin içine bakıp "iyi değilsin biliyorum" diyecek birine çok ihtiyaç duyar. Can DÜNDAR

İnsanlar nasıl konuşulması gerektiğinin dersini alırlar ama en büyük ilim; nasıl ve ne zaman susulması gerektiğini bilmektir. Leo Tolstoy

Söyleyecek çok şeyi olan bir kadın susuyorsa, sessizliği sağır edici olabilir. Anna and the King (1999)

Üslup, düşüncelerin elbisesidir. Lord Chesterfield

Hakikat kendiliğinden belli olsa idi, hitabete gerek kalmazdı. Cicero

Aslında onun karşısındayken konuşmak istemezsin. Çünkü o an susmak, gözlerine doya doya bakmak için en büyük fırsattır. Cemal SÜREYA

Susmak, dayanılması çok güç bir yanıttır. Chesterton

dderya

kOkOşŞ
V.I.P

Konuşma, insanın aklını kullanma sanatıdır. EFLATUN

Açıkça nefret etmek, asıl düşüncesini gizlemekten daha asil bir harekettir. CICERO

İyi bir konuşmacı; etkili konuşmasını bilen değil, gönlü bir inançla sarhoş olandır. Ralph Waldo Emerson

Terbiye dairesinde söylenmiş bir nutuk, baldan örülmüş bir ağ gibidir. Romanos Diogenes

Akıllı kimsenin lisanı kalbindedir. Düşünerek söyler. HZ. ALİ

İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. Resul Hamzatov

Ne gerek var kafiyeli konuşmaya? Özledim işte okadar!

İnsanlara ok atmak, dil ile taşlamaktan hafiftir. Zira okun hedefi şaşar, ama dilin ki şaşmaz. SÜFYAN ES-SEVRİ

Sokrates'e: "Sen herkese konuşma sanatını öğretiyorsun da, kendin neden iyi bir hatip değilsin" dediler. Şöyle cevap verdi: "Ziyanı yok, biley taşları da kendi kendilerini kesemezler, fakat kaba demirleri keskin yaparlar." Socrates

Konuşmanın en önemli dört unsuru: Birincisi gerçek, ikincisi akıllı hareket, üçüncüsü hoş mizaç ve dördüncüsü de nüktedir.
W. Templa

Dil kılıçtan keskindir. TÜRK ATASÖZÜ

Anekdot ve özdeyişler dağarcığı, görgülü adam için en büyük hazinedir; eğer birincilerini yeri geldikçe sohbetlerinde kullanmayı, ikincileri de yeri geldikçe hatırlamayı bilirse. Wolfgang Van Goethe

İfadenin kendine özgü oluşu, bütün sanatların başı ve sonudur. Wolfgang Van Goethe

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın. Kızılderili Atasözleri

Hatip, başkalarının sükunetle ve kararsızlıkla anlattıkları şeyi, kudret ve cazibiyCTLe anlatan adamdır. Cicero

Konuşmuyorum ağzım doluyken Kimseyle konuşamıyorum sevgili, Çünkü ağzımda hep sana söylemek istediğim bir şey, Bir de giderken sende bıraktığım dizleri kanayan koca bir çocuk var.

Galiba sadece anlaşamadığımız konusunda anlaşacağız. 500 Days of Summer (2009)

Önce düşün, sonra söyle. ANONİM

Söyleyeceğin konuyu iyice kavra, kelimeler arkadan geleceklerdir. Marcus Porciu Cato

Kuvvetli söz söylemeye muktedir olmak, bir insanın hayatını vakfedebileceği en asil gayelerden biridir. Newell Dwight Hillis

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:"Ahirzamanda yalancı deccaller olacaktır. Sizin ve babalarınızın duymadıkları hadîsleri size sunacaklar. Dikkat edin ve onlardan uzak durun da, sizi şaşırtıp saptırmasınlar."Ebû Hureyre radıyallahu anh. Müslim.

Akıllı bir adam kadınlar hakkında ne düşündüğünü söylemez. Oscar Wilde

Senden soruluncaya kadar susmak, susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır. HZ. ALİ

Üslup, ayniyle insandır. Nicolas Boileau

Bir insanın muhakemesi, tahsili, mertliği, karakteri, velhasıl insanı insan eden her şey, onun kendini ifadeye başlaması ile birdenbire bir panorama gibi kendini gösterir. Bu sırada bütün dimağ melekeleri hazırlanır, bütün fikir ve ifade kuvvetleri harekete geçer. Orison Sweet Marden

Hangi dili kullanırsan kullan, olduğundan daha başka bir şey söyleyemezsin. Ralph Waldo Emerson

Sen, susuyordun... Ben, susarken bile seni konuşuyordum...!

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:"insan sabaha erişince, organları, dili susturup, şöyle derler: Hakkımızda Allahtan kork! Çünkü biz, seninle beraberiz, doğru olursan biz de doğru oluruz, eğri olursan biz de eğri oluruz."Ebû Saîd radıyallahu anh. Tirmizî.