• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kontrol altında bir cilt

cemree

=)=)
V.I.P
1263975361_kontrolaltindabircilt.gif.gif


Cilt Tipleri::confused:
Normal Cilt ::D Demek sen şanslı olanlardansın. Bu her hangi bir kusuru olmayan mükemmel bir cilt tipidir. Her kızın rüyalarını süsler. Yetişkinler arasında çok ender olarak bulunur ve genellikle bu cilt tipinin mutlu sahipleri ergenlik çağından önceki aşamada olan kız çocuklarıdır. Ve şimdi de en iyisi; bu cilt tipi özel ürünlerin uygulanmasını gerektirmez. Temel olarak hijyenini sağlamak yeterlidir!

Kuru Cilt ::D İnce ve nazik olup çatlamalara ve soyulmalara yani her türlü tahrişe karşı meyillidir. Tam bir kabus! Ayrıca bakımının çok karmaşık olması yetmezmiş gibi diğer cilt tiplerine göre çok daha hızlı bir şekilde yaşlanır. Kolaylıkla nem kaybeder ve zaman içinde sarkar fakat bizim henüz daha bunu düşünmemize gerek yok. Hiç olmazsa birkaç yıl daha. Kuru cilt için özel olarak tasarlanan çok hafif kozmetik ürünlerin kullanılmasını gerekir.

Yağlı Cilt ::D Parlar, genişlemiş ter gözenekleri görünür vaziyettedir ve oldukça kalın bir lipit kaplaması vardır. Çok çekici durmaz. Bu cildin grimsi veya sarımsı bir tonu vardır ki sahibini çok memnun etmez. Bütün bunlara ilaveten sivilceler ve siyah noktaların oluşmasına meyillidir. Kısacası bir felaket. Yağlı cildin sık sık arıtılması ve özel yağsız ürünler ile bakılması gereklidir.

Karma Cilt ::D Bu cildin özelliği yüzün farklı yerlerinde farklı tipte olmasıdır; yanaklarda ve ağzın yakınında kurudur ve gergindir fakat buna mukabil T-Bölgesinde (çene, burun, alın) cilt parlar. Bu tür cildin genişlemiş ter gözenekleri vardır ve yağlı ciltte olduğu gibi siyah noktalar bulunur. Karma cildin bakımı için kendine alkolsüz ürünler sağlaman gerekir.

Hassas Cilt ::D Bu cilt tipi tahrişe müsaittir. Zayıf noktaları genişlemiş kan damarları, ve lekelerdir ki bu çok iyi değildir. Özellikle hassas ciltler için tasarlanmış hipoalerjik kozmetiklerin uygulanmasını gerektirir.
 
Top