• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kolay Bir Mantık Sorusu Geliyor

LoSt_LoVe

Forum Onuru
TENİS TOP

Bir tenis topunu olası en uzak noktaya fırlatıyoruz.Top,hiç kimse yakalamamasına ve hiçbir yere çarpmamasına rağmen bize geri dönüyor.Topa başka herhangi bir madde de iliştirilmediğine göre de bu nasıl olur?

Bilene CTL gönderiyorum ;)

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Kraliçe kendisine kilitli gelen kasaya aynı kralın yaptığı gibi çok güvenli bir kilit daha yaptırır ve ilk kilidin yanına takar, böylece kasada 2 tane kilit olurDaha sonra kasayı geri gönderir kasayı alan kral kendi taktırdığı kilidi açıp kasayı diğer tarafa gönderir Böylece kasa kraliçeye 2 kez ulaştığında üzerinde sadece kendi taktırdığı kilit bulunduğu için rahatça açar ve mesajı alır

bumudur yani bu kadar basit bir olay :D

her mesajda kasanın 2 kere gidip gelmesi gerekir güvercini bulamamış bunlar güvercin herzaman evini bulur kral kraliçeden güvercin alsa ve mesajı ayagına bağlasa tek duracğı yer kraliçenin yano olurdu :)

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Kraliçe kendisine kilitli gelen kasaya aynı kralın yaptığı gibi çok güvenli bir kilit daha yaptırır ve ilk kilidin yanına takar, böylece kasada 2 tane kilit olurDaha sonra kasayı geri gönderir kasayı alan kral kendi taktırdığı kilidi açıp kasayı diğer tarafa gönderir Böylece kasa kraliçeye 2 kez ulaştığında üzerinde sadece kendi taktırdığı kilit bulunduğu için rahatça açar ve mesajı alır

bumudur yani bu kadar basit bir olay :D

her mesajda kasanın 2 kere gidip gelmesi gerekir güvercini bulamamış bunlar güvercin herzaman evini bulur kral kraliçeden güvercin alsa ve mesajı ayagına bağlasa tek duracğı yer kraliçenin yano olurdu :)

Gelirim asaletimle cevabımı veririm diyosun yani ;) bende CTL nasıl gönderiliyor öğreneyim hemen ödülünü göndereyim

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
önemli olan bi şekilde cevaba ulaşmak değilmi :)
bende ulaştım önemli olan çözmek değil çözümün bir yolunu bulmak
CTL istemiyorum lost teşekkürler çiçek al kendine :)