Kitaplarda Altını Çizdiğimiz Cümleler

Çünkü sevmek, yarıda kalan bir kitaba devam etmek gibi kolay bir iş değildi. Ya hiç sevmemişsem bugüne kadar? Bir kitaba yeniden başlamak gibi, sevmeye yeniden başlamak pek kolay sayılmazdı herhalde.

Oğuz Atay-Korkuyu Beklerken

Düzenleyen yönetici:

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
"Dünyanın ruhu insanların mutluluğu ile beslenir. Ya da mutsuzluklarıyla, arzuyla, kıskançlıkla... Her şey bir ve tek şeydir. Ve bir şey istediğin zaman, bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar."

Simyacı - Paulo Coelho

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
"Her gün birlikte olmak gereksinimi duymaksızın, insan her zaman yeni dostlar edinir. Papaz okulunda olduğu gibi, insan her zaman aynı insanları görürse, bunları yaşamının bir parçası saymaya başlar. İyi, ama bu kişiler de bu nedenle, yaşamımızı değiştirmeye kalkışırlar. Bizi görmek istedikleri gibi değilsek hoşnut olmazlar, canları sıkılır. Çünkü, efendim, herkes bizim nasıl yaşamamız gerektiğini elifi elifine bildiğine inanır.
Ne var ki, hiç kimse kendisinin kendi hayatını nasıl yaşaması gerektiğini kesinlikle bilmez."

Simyacı - Paulo Coelho

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
"Delikanlı uzun süre kuyunun yanında oturdu ve gündoğusu rüzgarının kendi yüzünde bir gün bu kadının kokusunu bıraktığını ve bu kadının yaşadığını bile bilmeden onu sevmiş olduğunu düşündü. Ve bu kadına duyduğu aşk ona dünyanın bütün gizlerini açacaktı."

Simyacı - Paulo Coelho

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
"Yaşamda öyle zamanlar vardır ki, insanın düşünmeye ve görmeye devam edebilmesi için, düşündüğünden farklı düşünüp düşünemeyeceğini, gördüğünden farklı algılayıp algılayamayacağını öğrenmesi büyük önem taşır."

Foucault'yu Sayıklamak - Patricia Duncker

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
"Bana en çok neden korktuğumu soruyorsunuz. Cevabını zaten biliyorsunuz, yoksa sormazdınız. En büyük korkum, okurumu, kendisi için yazdığım adamı kaybetmek. Benim en büyük korkum, günün birinde, hiç ummadığım bir anda sizi kaybetmek."

"Vive moi" (Yaşa beni)

Foucault'yu Sayıklamak - Patricia Duncker