• Merhaba Ziyaretçi.
    "İlkbahar ve Doğa" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kişisel Gelişim İle İlgili Öneriler

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
* Hiç kimse, başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. J.Keth Moorhead / Kişisel Gelişim için öğrenmeniz gerekeni belirleyin ve öğrenin, yapmanız gerekenleri yapın. Çünkü her iş fedakârlık ister…
* Boş bir çuvalın dik durması zordur. Benjamin Franklin / Başarılı olmak için öğrenmeniz gereken bilgilerle kendinizi mutlaka doldurun. Aksi taktirde başarısız olmak kaçınılmazdır.
* İnsan ne kadar az şey biliyorsa, o kadar çok şey bildiğini sanır. J.J.Rousseau / Bilgisizlik çok büyük bir tehlikedir. Çünkü kendinizi geliştirmeniz gerektiğine inanmıyorsanız bunun en önemli nedeni şu andaki kısıtlı bilginiz ile kendinizi değerlendirmenizdir. Mümkün olduğuca bilgi dağarcığınızı geliştirmeye çalışın.
* Yaşam, geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır. Montaigne / Geçmişte yaşadıklarınızdan ders alın ancak geçmişi çok düşünerek geleceğinizi mahvetmeyin. Geçmişinizden ders alarak geleceğinizi planlayın
* Elmas yontulmadan, insanda yanılmadan mükemmelleşemez. Konfüçyüs / Yaşadığınız başarısızlıkların sizi engellemesine izin vermeyin çünkü karşılaştığınız başarısızlıklar sizi başarıya götüren en önemli silahlardır.
* Tüm inisiyatif ve yaratma eylemleriyle ilgili bir tek basit gerçek vardır kişi kendini gerçekten adadığı anda, “Kader” de harekete geçmektedir./ Johann Wolfgang Von GOETHEBelirlediğiniz hayat amacına ulaşmak için içten karar vererek harekete geçin. Çünkü siz kendinizi bu uğurda adarsanız bu isteğiniz kaderiniz haline gelecektir.
* Karakterinize şöhretinizden daha çok önem verin, çünkü karakteriniz, aslında ne iseniz odur, oysa şöhretiniz, başkaları sizi ne sanıyorsa odur. John WOODENY / yapmanız gerekenleri kendiniz için yapın. Başkaları sizi nasıl değerlendirecek diye düşünmeyin.
* Başka birinin sizin kadar iyi yapabileceği bir şeyi bırakın o yapsın, siz yapmayın. Andre Gide / Başkaları sizin şu anda yaptığınızı daha iyi yapıyorsa bırakın onu o yapsın çünkü siz o işi daha iyi yapmak için kendinizi geliştirmeye çalışın. Kişisel Gelişimi sağlayan insanın iki günü bir birine eşit değildir. Çünkü her geçen gün daha ileriye gitmeye çalışır bu insanlar.
* Sen kendinle başa çıkamayınca, senin gibi aciz düşmana kim ehemmiyet verir? Şirazlı Sâdi / İç disiplin yani irade gücü insanı başarıya götüren önemli bir özelliktir. İç disiplininizi güçlendirecek yönetmeleri hemen öğrenin.
* Yanlış anlayanlar tarafından söylenen bir doğrudan daha kötü hiç bir yalan yoktur. William James / İletişim insanlar arası ilişkilerde oldukça önemlidir. İletişim tekniklerini sağlıklı bir iletişim ve güzel konuşabilmek için öğrenin.
* Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, Bildiğini bilmeyeni uyarınız, Bilmediğini bilene öğretiniz, Bilmediğini bilmeyenden kaçınız. Konfüçyüs / Kendinizi geliştirmek adına seminer ve konferanslara mutlaka katılın. Bu semineri verecek insanlar mutlaka alanında uzman olan kişiler olmalıdır.
* Eğer bir insan üniversiteden çıktıktan sonra, öğreneceği daha çok şey olduğunu öğrenebilmişse, yüksek öğrenim yapmanın bir zararı yoktur. W. Longfellow / Ne kadar iyi üniversitede okumuş olsanız da, ne kadar akademik olarak ilerlemiş olsanız da, unutmayın ki hala daha öğrenecek çok şey var.
* Başarının %5´i yapmayı bilmekten, %95´i yapabilmekten oluşur. Fransız deyişi / Başarıda önemli olan iki etken vardır. Birincisi başarının yollarını bilmek ikincisi ise harekete geçmektir. Ancak insanı başarıya götüren asıl etken “harekete” geçmektir.
* O işin başarılmasının imkânsız olduğunu bilmedikleri için başardılar. Mark Twain / İnsan neye inanıyorsa odur. Eğer başaramayacağına inanıyorsa başaramaz. Başarının ilk koşulu başaracağına inanmaktır.
* Rüyaları gerçekleştirmenin en kestirme yolu, uyanmaktır. J. M. Powe / Hayallere çok fazla dalmayın. Kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek için uyanın plan yapın harekete geçin.
* Gününü faydalı bir şekilde kullanmasını bilen bir insan için asıl mutluluk akşam vaktinde gelir. Corneille / Zamanınızı hayat maçlarınız doğrultusunda planlayın. Bir günü nasıl yaşadığınız Yarını nasıl yaşayacağınızı belirler.
* Düşüncelerini gereğinde değiştirebilen kişiler, düşünebiliyorlar demektir. E.Wescott /
Düşüncelerinize hâkim olmayı mutlaka öğrenin sizi başarı veya başarısızlığa düşünceleriniz götürmektedir.
 
Top