Kışın Cilt Kuruluğunu Önlemenin 12 Yolu..

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
1. Sıcak su, cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlere biridir. Sıcak su ile yıkanmayın.

2. Yıkanırken kurutmayan sabunlar, yağ içeren şampuanlar kullanın.

3. Her banyo sonrası özellikle cildiniz çok kurumadan etkin vücut nemlendiricilerini tercih edin.

4. El ve yüzünüz için günlük temizliğinizi ılık su ile yapın.

5. Her el yıkamanın ardından mutlaka bariyer özelliğinde nemlendiriciler kullanın.

6. Cilt temizliğinde PH'ı deri PH'ına yakın ürünler tercih edin.

7. Yaşadığınız ortamlarda nem oranını artıracak önlemler alın.

8. Biotin, çinko, folik asit, omega -3 yağ asitlerinden zengin beslenin.

9. Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucularını uygulayın. Aşırı güneşte kalma durumunda ise uygun nemlendiricileri kullanın.

10. Soğuk havalarda dışarı çıkarken eldiven kullanın.

~Esinti~

Yoğurda sütü bozuk dediler. Gitti ayran oldu
Özel üye
Bir tek su icin gerisini bosverin..kisin soguk dus mu alacaz sanki sucak su kullanmayin diyor. Zaten kisin dus almak icin insan 40 defa dusunuyor sonra korka korka giriyor

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
denize kıyısı olan bir şehirde yaşıyorsanız bu pek sorun olmuyor :) ama geçen sene 1 haftalığına Burdur'a gittiğimde nerdeyse koca bir tüp nemlendiriciyi bitirdim :D

~Esinti~

Özel üye
Valla deryam haklisin cok kuruyor cildimiz benim ellerim kurumaktan catladi nemlendirici de fayda vermiyor :( hergun yarim kavanoz krem gidiyor valla

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Valla deryam haklisin cok kuruyor cildimiz benim ellerim kurumaktan catladi nemlendirici de fayda vermiyor :( hergun yarim kavanoz krem gidiyor valla
oda nemlendiriciler işe yarar diyorlar en azından evdeyken rahat edersin. ama onları da fazla kullanmak zararlıymış tabii ne kadar etkilidir bilemiyorum;;H
veya kalorifer varsa üstüne ıslak havlu ya da 1 bardak su koyabilirsin

~Esinti~

Özel üye
Aynen canim . ama nemlendirici sabun fikri guzel sampuanda.. Bu ara benim guncel sorunum cilt kurulugu iyi noktaya deginmissin tebessumum