Kişilik Testleri Hazırlama Sayfası - Demo

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Forumumuzun ÇerezTEST bölümünde yayınlanmakta olan kişilik, aşk, ilişkiler ve eğlenceli testler türünde, sizlerin hem sistemi öğrenebilmesi hem de bu bölüme katkıda bulunmanız için bir demo site hazırlandı arkadaşlar. Bu demo alanda her türlü denemeyi yapabilir, sistemin altını üstüne getirebilirsiniz. Sistem yedekli olduğu için hata yaparsam kalıcı etkisi olur diye düşünmeyin. :)

Sistemi öğrenmenin kendinize de faydası olacak. Kimbilir olayı çok benimseyip yakın zamanda bir test sitesi bile açabilirsiniz. Ya da ÇerezTEST böümünde adınızla yayınlanan testler olabilir...

Demo alan linki forumda belli sayıda içeriği olan arkadaşlarımıza özelden verilecek...

Demo alana giriş için;
Kullanıcı adı: Test
şifre: cf1234

Şu an kullandığımız test sisteminde 2 tür test hazırlanabiliyor.

1. Kişilik Testleri: Burada değerlendirme sistemi farklılık gösteriyor. Önce sonuçla hazırlanıyor. Sorular ve cevaplar hazırlanırken cevapların altında hazırladığımız sonuçlar gösteriliyor, ve biz her cevaba puan veriyoruz. Bizi şimdilik ilgilendiren bölüm bu...

2. Eğitim-öğretim testleri: Bu testlerin cevaplarında seçeneklerden 1 tanesi doğru olarak işaretleniyor. Sonuçta doğru seçenekler sayılıyor ve bu doğru sayısına göre: daha çok çalış, fena değilsin, ha gayret gibi sonuçlar gösteriliyor. Hazırlanması en kolay test yöntemi forumda pek kullanmıyoruz şimdilik ileride olabilir.

Örnek olarak 3 adet sonucu olan 3 soruluk bir test videosu hazırladım. İzlediğinizde aslında sistemin çok kolay olduğunu anlayacaksınız. Burada sonuç sayısı ve her sonun cevap sayısı eşit olduğu için sonuçla örtüşen cevaba 1 puan vermek mantıklı. Örnek videoda olduğu gibi...

Videoda test hazırlanışı baştan sonra gösterilmiş olup, otomatik sorulara kaydırma ve buton gösterme/renklendirme ayarları da yapıldı.

Cevap sayıları değişkenlik gösteren testlerde puanlama sistemine çok dikkat etmek lazım, önem sırasına göre cevap puanları değişkenlik gösterecektir.

Konu hakkında her türlü sorularınızı bu bölümde bekleriz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Üye olan arkadaşlar panelde Test hazırlamak için alanın açıldığını görebilirler. Ancak bu alanda test hazırlamadan önce test alanında (test linki isteyen arkadaşlar verilecek) denemeler yapmaları kesinlikle önerilir.