• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kimlik ve ehliyet birleşti! Yapmanız gerekenler

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye

Kimlik ve ehliyet birleştirme nasıl yapılır?​

Tüm vatandaşlar Pazartesi‘den (21 Eylül) itibaren Nüfus Müdürlükleri’nden randevu alarak, yeni tip sürücü belgelerinde yer alan bilgilerin çipli kimlik kartlarına yükletebilecek. Bu işlem için herhangi bir ücret alınmayacak!

kimlik-ehliyet-birlesti.jpg

Randevu adresi:

Sürücü belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda tıpkı eski kartlarının yenilenmesi gibi, kimlik kartlarından otomatik olarak silinecek.

Kimlik ve ehliyet birleştirme ücreti ne kadar?​

Yukarıda da belirtildiği gibi bu işlem için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Hepimiz gitmek zorunda mıyız? Hayır.
Pazartesi’den itibaren (21 Eylül 2020) yeni kimlik almaya gidenlere nüfus müdürlüklerindeki memurları şu soruyu soracaklar. "Efendim kimlik kartınıza ehliyetiniz varsa yüklemek ister misiniz" Artık ondan sonra iki işlemi bir arada görecek ve otomatik olarak yüklenmiş olacak. Kart adresine gittiği andan itibaren hem ehliyeti hem kimliği bu kartta bulunmuş olacak.

Elinde bir ehliyetle bir kimliği olanlar, gidip yükletebilecekler. Ama yeni kimlik için başvurmak isteyenler varsa onlar başvurduğunda bir çarpıyla beraber yeni kimlik adresine gittiğinde içerisinde ehliyet de olmuş olacak.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben bu hafta içinde ehlitet ve kimliği birleştirmeyi düşünüyorum, Cüzdanımda en az 4 kimlik tarzı belge ve en az 20 şifre var bu nedir ya :-/

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hayır sadece bilmen gereken TC kimlik numarası. Aslında Avrupa'da yılardır uygulanan tek numara olayını oturtmaya çalışıyorlar. Bizde her kurum için farklı bir numara kullanılıyor buna bir son vermek lazım.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
mesala bizim burda öyle birsey yok ne kimlikte numra nede ehliyet ne saglik kartinda ( numra var ama bilmek zorunda degilsin :)) biz turkler ama zoru seviyoruz