• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kesilmiş süt nasıl değerlendirilir?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Sütçüden ya da marketten aldığınız süt, pişirirken kesildiyse sakın üzülmeyin. İşte sizlere kesilen sütü değerlendirebileceğiniz birbirinden farklı yöntemler...

İşte kesilen sütü kullanabileceğiniz alternatifler...
74847

Hamur işlerinizde kullanabilirsiniz
Ekşimiş olan sütü özellikle hamur işlerinde kullanarak değerlendirebilirsiniz.Merak etmeyin, sütün ekşimsi tadı piştiği zaman geçecektir.
74848

Çorbaların kıvamını artırın
Kesilmiş sütü çorbalarınızda da kullanabilirsiniz. Süt çorbanıza krema kıvamı katacaktır.
74849

Etlerinizi marine edin
Sütte bulunan laktik asit eti yumuşatmak için harika bir yöntemdir.Etinizi pişirmeden önce kesilmiş sütle bir süre bekleterek marine edin daha sonra etleriniz pişirin.
74850

Evde kendi peynirinizi yapın
Kesilmiş sütünüzü çöpe atmak yerine onu peynire çevirin.Böylece doğal bir peynire dönüştürmüş olursunuz. Kendi peynirinizi kahvaltılarda afiyetle yiyin.
74851

Yüzünüzü yıkayın
Sütteki laktik asit cildin pürüzsüz ve sıkı olmasına yardımcı olur. Bir miktar su ile ekşimiş sütü karıştırın ve yüzünüzü masaj yaparak yıkayın. Daha sonra duru su ile yıkayın.
74852

Süt banyosu yapın
Doldurduğunuz küvetin içerisine biraz kesilmiş sütü dökün ve süt banyosu yapın. Kokusu sizi rahatsız ederse içine şampuan ekleyin.
74853

Bitkilerinize dökün
Sütteki kalsiyum bitkileriniz için faydalı olacaktır. Bir miktar suya biraz kesilmiş süt ekleyin ve bitkilerin dibine dökün. Böylece bitkileriniz daha güçlü olacak ve daha hızlı büyüyecektir.
74855

Salatalarda kullanın
Kesilmiş sütteki kaymağımsı parçaları salatanızda kullanabilirsiniz.
74854

Evcil hayvanlarınız için kullanın
Mamaya katılan sütün tadını mama bastıracağı için evcil hayvanınız ekşi tadı almayacaktır. Böylece mamaya ekstra protein ve kalsiyum eklemiş olacaksınız.
74856

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
İnsan yanlız kalınca herşeyi öğreniyor.İşte bu dönemde yoğurt mayalamayıda öğrendim?
Sütü yoğurt için mayaladım maya tutmadı. Ne yapayım derken buzdolabına attım her sabah sütle kahvaltının tadını çıkardım?