• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kendimizi Kandirmak..

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
1. "KESKE DAHA FAZLA ZAMANIM OLSA"

Herkesin soyledigi en beylik yalanlardan biridir. Gunun 24 saat olusunu dunyada hicbir kuvvet degistiremeyecegine gore bos yere "Keske bir gun 40 saat" olsa gibi cumleler kurmayin. Gunu nasil planladiginiz iste bu noktada daha da cok onem kazanir. Oncelik listenizi belirleyin. Isleri delege etmeyi ogrenin. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya calisin. Sistemli ve planli olun. Goreceksiniz daha fazla sey yapabilmissiniz.

2. "BEN DE SIZI ARAYACAKTIM."

Unuttugunuz, ihmal ettiginiz ya da konusmak istemediginiz icin telefon acmadiginiz biri ahizenin diger ucundaysa genelde bu yalana basvururuz. Yalan soylemek yerine sadece bir "Merhaba" deyip yumusak bir gecis yapmayi deneyin. Inanin karsinizdaki kisi de gunun birinde baskalarina "Ben de sizi arayacaktim" dedigi icin yalan soyluyor olma ihtimalinizi hissedebilir.

3. "KIMSE BENI TAKDIR ETMIYOR."
Siz belki de kesfedilmemis bir Mozart'siniz. Ama eger bu kadar yetenekliyseniz, bunu dunyayla paylasmanin bir yolunu da bulmalisiniz. Kesfedilmeyi beklemek yerine yeteneklerinizi ortaya koymaktan korkmayin.

4. "BEN DE SIZE AYNI SEYI SORACAKTIM. SIZCE NE YAPALIM BU KONUDA."
Genellikle isyerinde ustlere soylenilen bu cumle aslinda; "Bu konuyu unuttum. Iyi ki hatirlattiniz"in Turkcesi'dir. Not alin. Planli olun ve once siz sorun. Ama yok eger sizden once mudurunuz bir konuda size bir sey sormussa sadece soruyu cevaplayin. Bu cumleyle cevaba baslarsaniz inandiriciliginizi yitirirsiniz.

5. "ONU YAPACAGIM, AMA BIRAZ SONRA"
Bu cumleyi cok kullanirsaniz bir sure sonra kendiniz bile buna inanmaya baslarsiniz. Ertelemeyin. Isi zamaninda yapmak, planli ve sistemli bir hayat icin gereklidir.

6. "JULIA ROBERTS'A BENZESEYDIM, HER SEY DAHA KOLAY OLURDU."
Julia Roberts ya da bir baskasiGuzelligi ve yetenegi ile unlu baska herhangi biri yerine sadece kendiniz olmayi secin. Cevrenizdekiler sizi sevdikleri icin yaninizdadirlar.

7 "BIRAZ KILO VEREBILSEYDIM/ISTIFA ETSEYDIM/BIR SEVGILIM OLSAYDI VS. HER SEY HARIKA OLURDU."
Biraz kilo vermis, isinizden istifa edip dilediginiz gibi ozgur kalmis olabilirdiniz ama emin olun her sey yine simdiki gibi olurdu. Cunku siz yine sikayet edecek baska seyler bulurdunuz.Mutluluk ve memnuniyet birlikte seyreder ve siz de sahip oldugunuz guzel seyleri takdir edebilme yetenegine sahipsiniz, bunu unutmayin.

8. "AYNASI ISTIR KISININ, LAFA BAKILMAZ. KIMSEYE KENDIMI KANITLAMAMA GEREK YOK."
Insanin kendini ovmesine pek sicak bakilmaz ama kendini ovmek yerine "Kimseye kendimi kanitlamam gerekmiyor" demek de basvurdugumuz bir baska yalandir. Yalan yerine yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi soylemek daha iyidir. Kendinizden bahsetmezseniz karsiliginda kocaman bir sifir alabilirsiniz.

9. "ASLINDA BENI SEVIYOR AMA SOYLEMEYE CEKINIYOR."
Sizi istemeyen birini siz neden isteyesiniz ki? Eger gercekten asktan korkuyorsa, unutun gitsin. O kisiyle bir iliski yasarsaniz iliski sirasinda korkacak baska seyler de bulabilir.

10. "ZATEN ASLINDA ONU COK SEVMEMISTIM."
Insan ulasamadigi seyi kotuler. Siz de gecmiste kisa bir sure olsa bile bir birliktelik yasadiginiz ama erkek arkadasinizin istegi uzerine biten bir iliskinin ardindan bu yalana basvurmus olabilirsiniz. Tercihlerinizi bastan dogru yapin ya da gercekle yuzlesmekten cekinmeyin.

11. "ONU ALDATTI AMA BENI ASLA ALDATMAYACAK."
Belki de hepimizin hayatinin bir doneminde duydugu en buyuk yalanlardan biridir bu. Siz gercekten bu cumleyi soyleyen kisiye inaniyor musunuz? Sizden onceki kiz arkadasina sadakat konusunda yalan soyledi. Size neden soylemesin ki?

12. "SADECE HAYIR DIYEMEDIM."
Aslinda diyebilirdiniz ama karsinizdaki insanin ne duymak istediginden emin olmadiginiz icin yalana basvurdunuz. Belki onaylanmamaktan ya da karsi tarafin tepkisinden korkuyorsunuzdur, cesur olun. Ne olursa olsun insanin kendi inandigi seyleri soylemesi her zaman daha iyidir.

13. "BAZILARI SANSLI DOGUYOR VE BEN ONLARDAN BIRI DEGILIM."
Bu kendi kaderinizi kontrol etme gucunu azaltan bir yalan. Kendi kaderinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Inandiginiz bir seyi yapamamaniz soz konusu bile olamaz. Yeter ki siz yapmak isteyin. Boylece siz de kendi sansinizi yaratmis olacaksiniz.

14. "YALAN SOYLEDIGIMI ASLA BILMEYECEKLER."
Bir yalaniniz cevrenizdekiler tarafindan hicbir zaman fark edilmemis ve hayat sanki hic yalan soylememissiniz gibi devam ediyor olabilir. Ama bu, gunun birinde yakalanmayacaginiz anlamina gelmez. Yalan yalani dogurur. Ustelik bir sure sonra herkesi kendiniz gibi gormeye baslayacak, kendinizi yalan bir dunya icinde bulacaksiniz.

15. "ISTEDIGIM ZAMAN BIRAKABILIRIM."
Sigara, size zarar veren bir erkek arkadas ya da alisveris cilginligiNe oldugu fark etmez. Kotu bir aliskanliginiz oldugunu bilip istediginiz zaman birakabileceginizi ileri surmek de en buyuk yalanlardan biridir. Eger bunu iddia ediyorsaniz, kanitlamanin bir tek yolu var: kotu aliskanligi birakmak.

16. "BANA GORE DEGIL."
Hep mukemmeli aramaktan vazgecin. Bazen iyi, mukemmelden daha iyidir. Her zaman mukemmelle karsilasacaginizi ummak sizi hayal kirikligina ugratabilir.

17. "O ELBISEYI ALACAGIM AMA ONCE BIRAZ KILO VERECEGIM."
Belki bu sefer gercekten kilo verebilirsiniz. Peki ya sonraUc, bes yil sonra da mi ayni yalana basvuracaksiniz. Kendi halinizden memnun olmayi ogrenin. Eger degilseniz kendinizi mutlu hissedeceginiz kiloya ulasin ve o kiloda kalin.

18. "BIRAZ BRONZLASMAKTAN ZARAR GELMEZ."
Kirisiklara ve kansere inanmiyor musunuz? "Herkese olur ama bana bir sey olmaz" dusuncesini bir tarafa birakin. Hayatin degerini anlamaya ve onu doya doya yasamaya bakin.

19. "ELBETTE, BEN DE BAYILIRIM."
Eger gercekten sozu edilen seyden hoslaniyorsaniz, o zaman size soyleyecek sozumuz yok. Size onerilen her teklife veya davete sadece aliskanliktan ya da refleks olarak evet diyorsaniz (ornegin patronunuzun en yakin arkadasinin kizinin dogum gunu), baskalarinin hayati icin kendinizinkinden veriyorsunuz demektir. Teklifi bir kez daha dusunun ve gercekten istiyorsaniz onaylayin.

20. "SU ICSEM YARIYOR."
Daha neler... Kendinizi kandirmaktan vazgecin. Ya bogaziniza hakim olacak ve diyetinizi bozmayip kilo vereceksiniz ya da su icmeyeceksiniz! Saka bir yana genellikle kilo problemi olanlarimizin soyledigi, inanmak istedigi en buyuk yalanlardan biri olan "Su icsem yariyor"u hayatinizdan silmek icin siz en iyisi saglikli beslenmeyi ogrenin ve hayatinizdan suyu eksik etmeyin.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Her insan mutlu olamaz...
Çünkü gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla düşünür yarını. Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü.
Her insan mutlu olamaz...
Çünkü gereğinden fazla özler hayatından çıkanları, hak ettiğinden daha büyük umutlarla bekler hayatına girenleri. Ve asla göremez yanı başındakileri.....

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
sukur.jpg

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bazı kişiler sadece ilgi çekmek için çok renkli hikayeler uydururlar. Hedefleri zor bir durumdan kurtulmak veya çıkar sağlamak değildir. Sadece ilgi odağı olmaktır. Bu tür yalanlara 'pseudologia fantastica' denir, 'fantastik laflar uydurma'. Bunlar genellikle 'histriyonik' dediğimiz 'oyuncu' kişiliklerdir.