kedi.....

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Souktan büzüşmüş, açlıktan yoldan her geçene miyavlayan, bir serserinin gazabına uğramış ayağı topal..... Ah kedicik zavallı kedicik, helede şu kış gününde ne acı..İşte hayat, insanda yemek içmek, ısınmak, serinlemek ister, hayvanlar da..... Çekilen acılar da bir noktada ortak, sevinçlerde....Miyav miyav miyavlarken bir taraftan yeni yüzler arıyordu medet umarcasına.. İyice kar da bastırmıştı lapa lapa.. Güzel bir manzaranın içinde boyası kabarmış bir resim gibi eğreti duruyordu tam da karşım da.. Gel pisi pisi gel sana yemek vereyim.. Gel... Biraz ürkek biraz temkinli yaklaştı cama doğru, uzattım hazırladığım tabağı.. Nasılda acıkmış ne olduğuna bile aldırmadan girişti yemeğe.. Ah canım benimmmm... Baktım kenarda bir de kutu var hemen onuda ona yuva yapayım dedim.... Evet şimdi oldu biraz daha sıcak olur sanırım en azından terk edene kadar buraları yuva bellesin istedim.... Şimdi gönlüm biraz daha razı, mışıl mışıl uykuya daldı karnı doyunca kedicik... Ne kötü açlıktan bile uyunmuyor.... Tok oluncada mışıl mışıl....Ah ah... Belki sürüyle böyle çaresiz insan ve hayvan var.. Hepsini göremesekte hepsine el uzatamasakta, gördüğümüz ve gücümüz olduğu kadar duyarlı olmak olabilmek, ne güzel.......Gel pisi, pisi pisi.......... Sen ve şen kalın.... EMİ........

alona_34

Üye
Küçücük bir olay, küçücük bir duygu seli... Güzel sözcüklerle buluşunca okunası bir yazı çıkmış ortaya. Kaleminize sağlık hocam...