• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kedi Alerjisi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Kedi Alerjisi


Araştırma kapsamında uzmanlar, alerjik vakalara sebep olan temel etmenlerin mikroskobik deri parçaları olduğunu belirtti. İnsanlarla temas edildiğinde bu parçacıklar bazılarında reaksiyona sebep oluyor. Neticede ise hapşurma, burun akması, nefes darlığı görülüyor.

Dr. Amir Ghaem-Maghami, "Bu soruna daha etkili çözümler bulmak için alerjenler ile bağışıklık sistemi arasındaki etkileşimi iyice anlamak gerekiyor," dedi.

Monosakkarit manoz reseptörlerinin alerjenler ile ilk etkileşime geçen bağışıklık sistemi hücreleri olduğu saptandı. Bilim adamlarına göre bu hücreler ile ilgili çalışmalar sayesinde alerji durumu ortadan kaldırılabilecek.

Doktorlar kedi alerjini olan Fel d 1 ile bu reseptörlerin etkinliğini inceledi. Sonuç olarak alerjenlere tepki veren bağışıklık sistemi parçası tespit edildi.

Uzmanlar bu buluş sayesinde sadece alerjilerin değil astım gibi rahatsızlıkların da ortadan kaldırılabileceğine dikkat çekiyor.
 
Top