• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Kariyer ve Siyaset Alanında Başarı – Azim Konulu En İyi Motivasyon Filmleri – IMDb Puanına Göre Sıralama

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Film Türü
Kariyer ve Siyaset, Motivasyon filmleri
İş ve politika alanlarındaki akılalmaz başarı ve azim hikayelerini konu alan en iyi motivasyon filmleri, bütün zorluklara rağmen, baş koyduğumuz davalarda efsaneleşebileceğimiz düşüncesini izleyicilere aşılıyorlar.


10. Onurlu Bir Adam (Men of Honor)
IMDb Puanı: 7,2Robert De Niro, Cuba Gooding Jr. ve Charlize Theron gibi başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla dikkat çeken Onurlu Bir Adam (Men of Honor), “asla vazgeçme” mottosunu etkileyici bir dille gözler önüne seriyor. Bütün engellere rağmen Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olmak isteyen Carl Brashear’in azim dolu hikayesini konu alıyor.


9. Tatlı Bela (Erin Brockovich)
IMDb Puanı: 7,3Julia Roberts’ın En İyi Kadın Oyuncu dalında hem Oscar hem de Altın Küre ödüllerini kazanmış olduğu etkileyici bir gerçek hikaye filmiyle listemize devam ediyoruz. Tatlı Bela (Erin Brockovich) filminde; Hayattan hiçbir beklentisi olmamasına ve herhangi bir hukuk eğitimi almamasına rağmen, güçlü şirketlerle mücadele ederek birçok insanın hayatını kurtaran Erin Brockovich’in hikayesi anlatılıyor.


8. Çöl Çiçeği (Desert Flower)
IMDb Puanı: 7,4Listemizde yer alan ve en etkileyici başarı azim filmlerinden biri olan Çöl Çiçeği (Desert Flower), konusu itibariyle kesinlikle beğeninizi kazanacak. Ünlü model Waris Dirie; henüz 3 yaşında sünnet edilmiş, 13 yaşında ise yaşlı bir adamla evlendirilmeye çalışılmış bahtsız, fakat güçlü bir Somali kadınıdır. Azmiyle Afrika’dan kaçıp, ABD’de süpermodel olmayı başaran Dirie, Afrika’da benzer sorunları yaşayan kadınlar için de birçok faaliyette bulunmuştur.


7. Göklerin Hakimi (Aviator)
IMDb Puanı: 7,55 dalda Oscar kazanmış etkileyici bir biyografi filmi olan Göklerin Hakimi (Aviator); dünyanın en varlıklı insanları arasına girmeyi başaran Howard Hughes’in azim dolu hikayesini konu alıyor. Babasının matkap ucu fabrikasından kalan servetini, I. Dünya Savaşı’nda mücadele eden uçakların yer aldığı ve Cehennem Melekleri adını verdiği etkileyici bir filme harcadı. Elbette ki Hughes’in girmiş olduğu bu yol çok riskliydi. Ancak bu büyük riskin üstesinden geleceğine inanan Howard Hughes film sayesinde büyük bir üne kavuşarak, 12.8 milyar dolarlık bir servete imza attı.


6. Malcolm X
IMDb Puanı: 7,7Malcolm XDanzel Washington’a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandıran Malcolm X filmi de azim dolu bir başarı hikayesi olarak listemizde yer alıyor. Afroamerikan ve Müslüman bir siyasi temsilci olmasının yanı sıra gerçek bir insan hakları savunucusu olan, aktivist Malcolm X’in zor ve azimle harmanlanmış etkileyici yaşamını bizlerle buluşturuyor.


5. Banker Bilo
IMDb Puanı: 7,7İlyas Salman ve Şener Şen ikilisinin en sevilen filmlerinden biri olan Banker Bilo, yüzümüzü güldüren bir komedi filmi olmasına rağmen, dönemin gerçeklerini de eleştirel bir dille gözler önüne seriyor. Almanya’ya götürülme vaadiyle kandırılıp, İstanbul’a götürülen köylü Bilo, her zaman iyi niyetinden dolayı kaybedendir. Vaadini tutmayan Maho ise fabrikaları ve bankaları olan düzenbaz bir milyarderdir. Ancak zekice davranan Bilo, bir anda Maho’nun koltuğuna oturur.


4. Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)
IMDb Puanı: 7,9Hem Will Smith’in hem de oğlu Jaden Smith’in olağanüstü performanslarıyla hayat bulan Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness), en iyi motivasyon filmleri arasında yer alıyor. Girişimci Chris Gardner’ın gerçek hayat hikayesinden ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan bu film; parasızlıktan dolayı oğluyla birlikte tuvaletlerde yatıp kalkan Gardner’ın azmini ve başarı hikayesini konu alıyor.


3. Gandi (Gandhi)
IMDb Puanı: 8,0En iyi biyografi filmlerinden biri olan ve dönemin Oscar ödüllerini silip süpüren Gandi (Gandhi) ile motive olmaya devam ediyoruz. Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri olan Mahatma Gandi; tarihin en büyük başarılarından birine imza atmıştır. 1982 yapımı bu etkileyici film de Gandi’nin zorlu ve başarılı yaşamını gözler önüne sermektedir.


2. V for Vendetta
IMDb Puanı: 8,2V for Vendetta filminin en can alıcı replikliği; “Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez!” bu azim dolu ve zorlu başarı hikayesinin bir kısmı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir. Baskıcı yönetime ve terör olaylarına karşı Guy Fawkes maskesi takan ve halkı uyandırmaya çalışan V adında devrimci bir aşığın hikayesi anlatılmaktadır.


1. Para Avcısı (Wolf of Wall Street)
IMDb Puanı: 8,2Dünyanın en büyük dolandırıcıları arasında ilk sıralarda yer alan Jordan Belfort’un sıfırdan, milyarderliğe uzanan hikayesini anlatan Para Avcısı (Wolf of Wall Street) filmi özellikle de genç girişimcilerin dikkatlerini çekmeyi başarmıştı. Aynı zamanda Belfort’un hırsını ve zekasını konu edinen Para Avcısı en iyi motivasyon filmleri arasına adını yazdırıyor.
 
Top